Невдовзі Євророкомісія оголосить висновок щодо кандидатства України на членство у ЄС. Своєю чергою український уряд заявив, що не сприймає жодних альтернатив наданню статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу.

Про це пише видання Українська правда.

 “Ми не будемо сприймати жодні сурогатні версії або альтернативи замість статусу кандидата, якими б вони не були. Нам потрібен статус кандидата на членство в ЄС. Не кандидата в кандидати, не потенційного кандидата чи інший сурогат, нічого іншого. Ми давно граємо в цю гру і знаємо, як це працює”, – повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час спілкування з журналістами. 

Дмитро Кулеба також наголосив, що Україна відповідає критеріям статусу кандидата, але в Європі все ще є скептики, які намагаються нав’язати альтернативу.

“Я хочу подякувати понад 200 громадянським і неурядовим організаціям, і, як мені сказали, це найбільша в історії кількість організацій, які об’єдналися в рамках адвокаційної кампанії і підписали листа до іноземних урядів про те, що Україні в червні потрібно надати статус кандидата”, – наголосив Кулеба.

Міністр закордонних справ також додав, що статус кандидата – це останній психологічний бар’єр в країнах-скептиках ЄС.

“Я не бачу жодних раціональних аргументів у наших скептиків”, – зазначив він.

Та чи надавати статус кандидата, вирішують держави-члени Євросоюзу. Для цього потрібна одностайна згода всіх 27 урядів, причому на обох рівнях: Ради ЄС (міністри) і Європейської Ради (глави держав та урядів). Попри те, що багато країн вже заявили про підтримку надання Україні статусу кандидата, деякі інші  держави говорять, що очікують на висновок ЄК і вирішуватимуть вже на його основі.  Про висновок Єврокомісія має оголосити до 15 червня включно. 

Нагадаємо, Європейський парламент у своїй доповіді про вплив агресії РФ на спільну політику безпеки й оборони ЄС, рекомендуватиме лідерам ЄС надати Україні статус кандидата на членство.

“Ми рекомендуємо надати Україні зброю і все обладнання відповідно до потреб, що були висловлені українською владою, та надати країні статус країни-кандидата як чіткий політичний сигнал солідарності з мужнім народом України”, – заявив голова комітету Європарламенту із закордонних справ Девід Маккалістер.