Двопартійна група сенаторів закликала Джо Байдена і його адміністрацію продовжувати підтримувати міжнародні розслідування воєнних злочинів Росії.

Про це йдеться в листі сенаторів до президента США Джо Байдену, пише CNN. У ньому законодавці заявили, що “вітають значну допомогу”, яку адміністрація надала для документування злочинів під час війни Росії в Україні.

“Минулорічна двопартійна акція Конгресу щодо посилення цієї підтримки була зроблена у співпраці з вашою адміністрацією, щоб збалансувати всі точки зору на відносини США із МКС. Проте, кілька місяців по тому, коли МКС працює над порушенням справ проти російських чиновників, включаючи самого Путіна, повідомляється, що Сполучені Штати ще не поділилися ключовими доказами, які могли б допомогти в цьому судовому переслідуванні”, – йдеться в листі.

Сенатори підкреслили, що підтримка міжнародних розслідувань важлива для того, щоб “Путін і його оточення недвозначно знали про прийдешню відповідальність за їхні злочини”.

Нагадаємо, що минулого тижня Міжнародний кримінальний суд видав та опублікував ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна та російського омбудсмена Марії Львової-Бєлової. Через їхні дії на рахунок примусової депортації дітей до Росії.

У звіті також показуються ще декілька воєнних злочинів, скоєних росіянами. Вони включали “напади на мирних жителів та інфраструктуру, пов’язану з енергетикою, умисні вбивства, незаконне ув’язнення, тортури, зґвалтування та інші форми сексуального насильства, а також незаконні перевезення та депортації дітей”.