Російські війська на Куп’янському напрямку намагаються заблокувати з півночі підхід до річки Оскіл, щоб ускладнити дії ЗСУ. Окупанти перекидають нові мобілізовані сили, які дозволяють підтримувати високий темп операцій. Ворог тисне на українські війська, і останні здійснюють «тактичний відхід».

Про це заявив військовий експерт Сергій Грабський.

На Куп’янському напрямку зараз тривають активні бої, адже російські окупанти мають сувору необхідність продовжувати наступ там. Грабський пояснив причину цього.

«Тому що з наближенням до Куп’янська вони мають можливість ніби заблокувати з півночі ось цей підхід до річки Оскіл, тобто створити передумови для подальшого просування наступу, і для того, щоб серйозно ускладнити питання забезпечення нашого угруповання, яке діє на лівому березі Осколу», – розповів експерт.

Тому, додав він, загарбники продовжуватимуть наступати. Вони тиснуть на кількох ділянках фронту, зокрема в районі Лиману Першого.

«Вони тиснуть на наші війська, і ми здійснюємо тактичний відхід. Це треба говорити відверто», – зазначив Грабський.

Він також поінформував, що окупанти перекидають туди нові мобілізовані сили, які дозволяють підтримувати високий темп операцій.

За оцінками військового експерта, алгоритм дій російських військ на Куп’янському напрямку не дуже відрізняється від дій ворога на інших ділянках фронту, зокрема в Авдіївці або в Бахмуті.

«Такий алгоритм дій буде спостерігатися й надалі – допоки ресурси супротивника не вичерпаються, до цього, вибачте, ще дуже далеко», – переконаний Грабський.

Він також сказав, що фактор погоди зараз не має особливого впливу на темп бойових дій, які відбуваються у форматі невеликих маневрових піхотних груп за підтримки артилерії.

Також варто додати, що ситуація на Лимано-Куп’янському напрямку залишається такою ж активною, як і минулого тижня.

Про це повідомив начальник служби зв’язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо.

«Противник не припиняє спробу вийти на околиці Синьківки, щоб її захопити й розвинути наступ на Куп’янськ. Також тривають бойові дії в районі Серебрянського лісництва», – сказав Фітьо.

Він додав, що негода торкнулася і цього напрямку.

«Сніг почав падати, але не спостерігається такої негоди, як у південних областях. Українські захисники готові до зимового періоду, і будемо надавати опір окупантам всіма наявними силами та засобами», – сказав він.

Фітьо заявив, що за попередню добу українські захисники відбили на напрямку десять атак окупантів.

За його словами, ворог 353 рази обстрілював позиції ЗСУ з артилерії та мінометів, двічі – авіацією. Окрім цього, росіяни застосували проти українських захисників 13 дронів-камікадзе.

Він додав, що на Бахмутському напрямку українські захисники відбили десять атак — це Богданівка, Кліщіївка, Андріївка.

«Противник не залишає спроб витіснити наших захисників з позицій в Кліщіївці. Завдали 17 авіаударів, 18 дронів-камікадзе та здійснили 534 обстріли», – додав Фітьо.

Також, російські війська зазнають втрат і у живій силі, і в техніці. Втім, намагаються з усіх сил продавити українську оборону. Окупанти застосовують авіацію та артилерію, активізували використання дронів-камікадзе.

Крім того, росіяни використовують штурмові загони. Вони складаються з колишніх ув’язнених, військовослужбовців-штрафників. цих солдатів, наголошує речник Сухопутних військ, ведуть «на так звані м’ясні штурми».