Українські військові пішли в успішний контрнаступ. В результаті бойових дій окупанти зазнали величезних втрат не тільки в техніці, а й в особовому складі.

Успіхи ЗСУ загнали їх у пастку, в якій російські військові вже не зможуть знайти мотивацію. Про це в інтерв’ю Главреду розповів колишній радник міністра внутрішніх справ та Офісу президента, кандидат політичних наук та аналітик Віктор Андрусів, який зараз служить у ЗСУ.

Він додав, що окупанти постійно втрачають бойовий дух.

На даному етапі втрата бойового духу в російських військах призводить до того, що вони не хочуть ефективно здійснювати бойові операції.

“Їхні літаки злітають, десь відстрілюються і летять геть, бо всі хочуть жити. У росіян вже немає мотивації за щось боротися, чогось досягати. Щоб вони з’явилися, вони повинні досягти якогось неймовірного успіху на фронті. А вони вже опинилися в такій пастці, коли це просто неможливо, тому що їм фізично не вистачає сил”, – сказав Андрусів.

Не дивлячись на низький бойовий дух, окупанти ще далекі від того, щоб з’явилися протестні настрої і відмова воювати.

“Російський народ все своє життя жив з царями, і для нього воля царя – священна. Цей принцип проявляється і в армії: командир сказав – будемо виконувати, якщо не можемо виконати, або це був дурний наказ, значить, просто не пощастило”, – додав Андрусів.

Зараз тільки запустився процес, коли влада в РФ почала виглядати “слабкою і брехливою” і цей процес буде набирати оборони.

“До весни, якщо ми збережемо тенденцію свого просування і не дамо росіянам домогтися особливих успіхів, дійде до того, що в Росії і її армії почне розгортатися серйозна протестна активність”, – зазначив Андрусів.

Зараз окупанти намагаються всіма способами компенсувати втрати. Вони вербують ув’язнених у колоніях РФ і вже почали хапати чоловіків на тимчасово окупованих територіях України для відправки на фронт. Однак там протести вже набирають обертів. Так, жінки в так званій “ЛНР” нещодавно влаштували протест проти відправки своїх чоловіків на фронт.