Українців, які отримали громадянство Угорщини та потрапили через це у список українського добровольчого центру "Миротворець", не можна зрівнювати з іншими фігурантами сайту, які борються проти незалежності країни.

Таку заяву зробив глава МЗС України Павло Клімкін на брифінгу в Ужгороді. Міністр також запевнив, що депортація або утиски закарпатським угорцям не загрожують.

"Ми прекрасно все розуміємо, що закони потрібно виконувати. У нас є закон про громадянство, 19 стаття якого забороняє подвійне громадянство. Є також 19 стаття "Закону про державну службу", яка забороняє займати державні посади за наявності паспорта іншої країни – її теж треба виконувати", – сказав він.

Водночас міністр відзначив, що "підстав для того, щоб показувати на угорців пальцем, як на зрадників, або труїти їх або звинувачувати в сепаратизмі, зараз в українців немає".

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

"Нагадую, "Миротворець" був створений для боротьби з російською агресією. Після публікації там так званого "угорського списоку" багато хто може сказати тепер, що угорці – так само небезпечні для нас, як проросійські сепаратисти. І це теж питання – ставимо ми на один рівень угорців, які отримали подвійне громадянство (так, це не передбачено законом, але жодного покарання закон за це також не передбачає – якщо тільки ти не пішов на державну службу) з тими, хто бореться проти незалежності України або служить на стороні Росії? Тут є питання – чи можна це порівнювати. Виходить, що на однин щабель у суспільному розумінні ставляться угорці, власники паспортів, з реальними злочинцями. Тому ми тут повинні чітко сказати, що це не одне й те ж, і це повинно бути зрозуміло кожному", – акцентував Клімкін.