Народний депутат України від партії “Голос” Сергій Рахманін розповів про проблеми судової реформи. Про це він сказав в ефірі телеканалу “Україна 24”

Коментуючи слова колег зі “Слуги народу”, що недосконалість судової системи пов’язана з нестачею людей, Рахманін сказав:

“Брак людей пов’язаний з тим, що не працює кваліфікаційна комісія суддів. Якби вона працювала, такої проблеми не було б. Друга проблема – це ручний режим. Була спроба подати трансформацію системи в ручному режимі як реформу. Це точно не була реформа, і логічно, що Конституційний суд це скасував. Щобільше, всі попереджали, що так і буде, і зараз ми виправляємо ті помилки, які були абсолютно очевидні, але не дослухалися”.

Рахманін також зазначив, що Вища рада правосуддя має бути “фільтром, щоб працювала кваліфікаційна комісія суддів”.

“Закон цей потрібен. Єдине, що наміри й зміст законопроєктів часто відрізняються. Ми наполягали на тому, щоб ще раз апгрейдити ВСП і ВККС, але для того, щоб зрозуміти, наскільки це вдало, треба дивитися, які правки подані до другого читання. Побачимо, наскільки це ефективно, чи це знову спроба під гаслом реформ створити перетворення в ручному режимі”, – сказав нардеп.

Нагадаємо, раніше відбулося обговорення Стратегії розвитку органів правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки, яка була представлена Президенту Володимиру Зеленському.

Головна мета Стратегії – встановлення основних напрямків політики та пріоритетів подальшого удосконалення законодавства України про судоустрій, статус суддів та судочинство у взаємозв’язку та взаємодії з іншими інститутами правосуддя.

«Судова система в Україні на сьогодні є однією з найбільших проблем. Насамперед – для звичайних українців, які не мають надії на справедливість у судах і не відчувають захисту судової системи. Але є й проблеми іншого характеру – як залучення інвестицій, імідж України. На судовій реформі наголошують усі міжнародні партнери України, і нам треба її зробити», – зазначив Глава держави.

Було погоджено, що найближчим часом збереться Комісія з питань правової реформи при Президентові України.

Крім того, учасники наради обговорили законопроект про Вищу раду правосуддя та питання відбору Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запуск Суду інтелектуальної власності, який має стати майданчиком для впровадження повноцінного електронного судочинства на базі Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Також на нараді детально обговорили запровадження інституту суду присяжних.

«Цією законодавчою ініціативою ми насамперед турбуємося про справедливість через залучення людей до правосуддя. Такий суд присяжних підвищує довіру суспільства загалом до судової гілки влади. Реформування судової гілки влади без суду присяжних неможливе», – наголосив Володимир Зеленський.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.