Глава оборонного відомства Андрій Таран відреагував на інформацію ЗМІ про начебто затримку США військової допомоги Україні.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Він назвав чутки “провокацією Росії” і висловив жаль, що деякі медіа “повелися на провокацію”.

«Росія веде війну проти нас на всіх фронтах, у тому числі інформаційному. Не дивно, коли так звані “ЗМІ” держави-агресора відпрацьовують завдання з інформаційних операцій. Вони є неприхованою зброєю воєнної машини РФ. Дивує і викликає жаль, коли деякі вітчизняні медіа, у тому числі з тих, що відносять себе до якісних ресурсів, ведуться на провокації», – відповів він.

Нагадаємо, 18 червня видання Politico заявило, що США тимчасово заморозили надання Україні пакету військової допомоги.  За інформацією цих джерел, Рада нацбезпеки США призупинила реалізацію цих заходів після того, як Росія оголосила про відвід своїх військ від кордону з Україною, а також у зв’язку з підготовкою до переговорів Джо Байдена і Володимира Путіна.

Варто зазначити, що офіцерів Збройних Сил України оперативного та стратегічного рівнів з нового навчального року готуватимуть за процедурами НАТО.

Про це міністр оборони Андрій Таран заявив у Національному університеті оборони України ім. Івана Черняховського під час випуску військових, передає Міноборони.

“Задоволений анонсувати, що вже з вересня 2021 року підготовка офіцерів оперативного та стратегічного рівнів в Університеті відбуватиметься за оновленими освітніми програмами, розробленими з урахуванням натовських процедур планування та прийняття військових рішень”, – сказав глава МОУ.

За словами Тарана, міністерство впевнено рухається до досягнення чергового етапу оборонної реформи, у результаті якої ЗСУ володітимуть бойовими спроможностями відповідно до стандартів НАТО. Особливої актуальності це набуває після підтвердження на саміті Альянсу 14 червня перспектив членства України в НАТО.