Президенту України Володимирові Зеленському подарували шахтарську каску під час зустрічі з представниками шахт у Львівській області.

Від імені шахтарів Львівщини Зеленському вручили червону каску “Львіввугілля”. Зі свого боку, президент завірив, що про труд гірників пам’ятають і поважають його.

“Ми поважаємо вашу професію, ми знаємо, що вона недооцінена в країні. Ми все розуміємо, є заборгованість — закриємо заборгованість”, — запевнив Зеленський.

Зазначимо, що шахтарі також запросили Главу Держави на Всеукраїнську нараду шахтарів, яка відбудеться 25 лютого в Києві. Президент пообіцяв, що прийде на цю нараду з планом дій або принаймні концепцією щодо реформування вугільної галузі України.

Додамо, що спершу президент заявив: Знаємо, що заборгованість по цій шахті — 22 млн гривень», — сказав Зе­ленський.

Але йому з натовпу тут же на­гадали, що заборгованість є не лише по одній конкретній шахті. Загальна за­боргованість у ДП «Львівугілля» ста­новить 175 млн грн.

Президент по­чув і повторив цю цифру та пообіцяв «її закривати». «До кінця місяця пови­нні закрити заборгованість по цій шах­ті, тобто 22 млн. Це точно, — наголосив Зеленський. — Розберемося зі всіма боргами, складемо план».

Після цих слів сивий чоловік, воче­видь, шахтар, вручив президенту купу паперів і попросив з ними розібратися. А також подарував «від шахтарів Львів­щини» Зеленському червону каску.

«Тільки на вас одна надія. Якщо у нас не буде роботи, у нас немає майбутньо­го», — підсумував сивий шахтар.

Насамкінець президент звернувся до шахтарів. «Нам потрібна ваша підтримка також. Я пішов у президенти не тому що мені весело. Я хочу допомогти», — сказав Володимир Зеленський.

Відзначимо, що працівники шахти також поскаржилися на великі борги із зарплати та жахливі умови праці, яка належно не оплачується.

“Наші шахтарі голодні і холодні. Ви би бачили, в яких умовах вони працюють. У воді чорні, а приїжджають голодні і не мають чим сім’ю годувати. Але вугілля в нас купують, фірми засновуються, не банкрутують. Вони наживаються на тому вугіллі, а шахтарям не платять зарплати. Візьміть та розберіться, чому так є?” — сказала одна з працівниць шахти.

“Ми знаємо, що сьогодні перед шахтарями є заборгованості. Ми будемо її закривати. Перше, що я хочу, щоб ми почали із заборгованості цій шахті, — відповів президент.

Зеленський наголосив, що до кінця лютого зарплатна заборгованість перед шахтарями Львівщини буде закрита.