Нова стаття The New York Times, що просуває мирні домовленості з Кремлем, не лише глибоко хибна, а й небезпечна. Таку думку у соцмережі Х висловив офіцер армії США, екс-директор з європейських справ у Раді національної безпеки Америки Олександр Віндман.

Він дуже емоційно відреагував на статтю, звинувативши авторів у використанні сумнівних джерел та просуванні небезпечних наративів.

«Не впевнений, що більш образливо: боягузтво колишніх політиків, які дуже бояться розкрити себе, які ховаються за «збереженням неофіційного каналу», але при цьому мають таке его, що вважають себе здатними укласти мирну угоду, або корисні дурні, які торгують отрутою путінського світу». Ця стаття демонструє глибоке нерозуміння Росії, її війни проти України та Путіна. А аналіз неписьменних російських ЗМІ ще й показує нездатність отримувати уроки з десятирічних невдач політики умиротворення Москви», — написав офіцер США. 

Під нижньою білизною він, напевно, має на увазі екс-чиновників адміністрації президента США Річарда Гааса, Чарльза Купчана, а також Томаса Грема, які, як вважається, стоять за статтею NYT.

Зазначимо, що, згідно з цією статтею, лідер РФ Володимир Путін нібито ще з осені посилає Заходу наполегливі сигнали закритими каналами про те, що готовий піти на припинення вогню у війні з Україною. При цьому Москва бажає залишити під своїм контролем всі території України, які захоплені його армією, а як поступка готова відмовитися від вимоги змінити в Україні законно обрану владу.