Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов відповів на запитання щодо обшуків у мережі автозаправних станцій Glusco, яку пов’язують із депутатом Верховної Ради Віктором Медведчуком (фракція «Опозиційна платформа – За життя»).

«Коли ми з вами зустрічалися на початку лютого, я сказав, що буде дуже багато цікавих речей по наведенню ладу в нашій країні, і якщо хтось щось поцупив, якщо хтось поводить себе щодо держави не в спосіб, який визначений законодавством, він буде мати те, про що ви зараз кажете», – сказав Данілов на брифінгу 11 березня.

За годину до цього коментаря Служба безпеки України заявила, що «викрила масштабну оборудку з «тіньової» реалізації неякісних нафтопродуктів». Як ідеться в оприлюдненому 11 березня повідомленні, «орієнтовна сума ухилення від сплати податків становить близько 240 млн грн».

«Проводиться понад 140 санкціонованих обшуків у 13 офісних приміщеннях, 7 нафтобазах, 13 морських суднах, 105 автозаправних станціях та 2 відділах митного оформлення», – вказано в повідомленні спецслужби.

Досудове розслідування триває та здійснюється за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Офіс Генпрокурора заявляє, що «за даними слідства посадовці ряду суб’єктів господарювання, яким належить відома мережа АЗС, організували незаконну схему з ввезення на митну територію України, в тому числі з території РФ, нафтопродуктів – палива, з використанням морських суден».

СБУ заявляє, що орієнтовна сума ухилення від сплати податків за їхніми оцінками становить близько 240 млн гривень. А кримінальне провадження розпочато відразу за чотирма статтями Кримінального кодексу:

– ч. 3 ст. 209 (легалізація або відмивання майна, отриманого злочинним шляхом),
– ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків),
– ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем),
– ч. 2 ст. 204 (незаконне виготовлення підакцизних товарів).

Судячи із заявлених масштабів, обіцяє бути гучна справа. Історія з «ПрикарпатЗахідтранс» виявилася тільки початком, судячи з усього.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.