У Держлісагентстві відбувається повний аудит діяльності за дорученням глави українського уряду Олексія Гончарука. За словами прем’єрміністра, уже розпочався процес очищення галузі від корупціонерів.

Про це він написав у своєму Telegram-каналі.

«Майже місяць тому я поставив новому керівнику Держлісагентства пріоритетне завдання – провести кадрові чистки у відомстві, залишивши лише порядних співробітників. За моїм дорученням у Держлісагентстві відбувається повний аудит діяльності, а найголовніше – розпочався процес вичищення галузі від корупціонерів. Звільнено керівника Закарпатського управління лісового та мисливського господарства Валерія Мургу – численні скарги щодо нього підтвердилися, тож його звільнили в першу чергу серед обласних очільників», – зазначив керівник Кабміну.

Також, за словами глави уряду, після перевірки ДП “Гутянське лісове господарство” на Харківщині був звільнений його очільник Віктор Сиса. На підприємстві проводилася незаконна рубка дерев, обсяги якої оцінили у 32 млн державних збитків. При цьому борги підприємства становлять 30 мільйонів гривень. Підприємство подавало фіктивні відомості про ідеальний фінансовий стан, а також закуповувало транспортні засоби без погодження з Держлісагентством, зазначив Гончарук.

Усю отриману інформацію передали у правоохоронні органи, які проведуть повноцінне розслідування, додав прем’єрміністр.

“Нагадую всім, що правила гри змінилися. Ми до всіх корупціонерів доберемося”, – зазначив він.

Також очільник уряду нагадав, що на початку лютого стартував процес торгівлі всією необробленою деревиною на електронних аукціонах. Це повинно забезпечити прозоре ціноутворення і виведення ринку з тіні, зазначив Гончарук.

“До речі, ще восени ми запустили онлайн-реєстр заготівлі деревини та електронну мапу рубок! Відтепер кожен українець може ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити на карті законність здійснення рубок”, – йдеться у повідомленні очільника уряду.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила законопроєкт про інвентаризацію лісів.

“Метою прийняття проєкту закону є створення законодавчих умов впровадження в Україні національної лісової інвентаризації як нової системи збору та узагальнення даних про ліси в загальнодержавному масштабі. Завданнями законопроєкту є правове визначення поняття національної інвентаризації лісів, регулювання повноважень органів державної влади щодо її проведення”, – йдеться у пояснювальній записці.