7 лютого 2020 року Генеральний прокурор Руслан Рябошапка поспілкувався з представниками інвесторів та бізнес-спільнотою на запрошення Американської торгівельної палати (ACC) в Україні.

Руслан Рябошапка поінформував, що в рамках реформи системи кримінальної юстиції, нещодавно були затверджені пріоритети діяльності органів правопорядку та прокуратури на 2020 рік. 

«Одним з цих пріоритетів, зокрема, для нас є захист бізнесу і сприяння тому, щоб інвестиції в економіку нашої країни лише зростали», – зауважив Генеральний прокурор. Цей напрям було визначено з перших днів роботи і створений для цього департамент, який займається процесуальним керівництвом у справах, пов’язаних в тому числі із тиском на бізнес, вже дає гарні результати.

Представники компаній-членів Палати, у свою чергу, зазначили, що наразі вже відчуваються певні зміни щодо зменшення тиску на бізнес. Проте, разом з тим, ще залишаються проблемні питання, на які вони звернули увагу Генерального прокурора.

Учасники зустрічі домовились про подальшу комунікацію, яка сприятиме побудові довіри представників бізнесу до органів правопорядку.

Варто зазначити, 1 лютого стартувала державна програма підтримки мікро- та малого бізнесу “Доступні кредити 5–7–9%”.

Це – ініціатива президента і один з пріоритетів у програмі діяльності уряду. 

Підтримка буде надаватися за двома напрямами.

Перший – здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9 відсотків річних за кредитами у національній валюті.

Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу.

Другий – надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро та малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави.

Уже підписано договори з Укргазбанком, Ощадбанком, Приватбанком та Укрексімбанком.

Додамо, Президент України Володимир Зеленський підкреслює, що програма фінансової державної підтримки малого та середнього підприємництва “Доступні кредити 5-7-9%”, яка стартувала в Україні, розрахована на п’ять років, і він бачить можливості розширення програми кредитування мікро- і малих підприємств у майбутньому.

Про це він сказав журналістам під час ознайомлення з роботою держпрограми “Доступні кредити 5-7-9%”.

“5-7-9% – це не на місяць, не на рік, а на п’ять років. П’ять років буде працювати програма. А потім подивимося: залежно від кількості клієнтів будемо розширювати програму”, – заявив Зеленський.