Президентська програма “Велике будівництво” знаходиться під загрозою зриву в Дніпропетровській області через недбале ставлення обласних керівників – голови облради Святослава Олійника і голови ОДА Олександра Бондаренка.

Про це повідомляє РБК-Україна.

За твердженням видання, ряд інфраструктурних об’єктів області знаходиться в підвішеному стані, в тому числі через те, що чиновники намагаються “заробити на відкатах і урізанні кошторисів”.

“Зміни в вартості робіт ніяк не були відображені в системі Prozzoro, що вже є порушенням законодавства. У той же час в області багато підрядників стверджують, що Олійник нібито вимагав гроші і давав команду оплачувати акти виконаних робіт тільки після того, як підрядники розрахуються попередньо з ним. Може йтися про відкати в 20-25%”, – говориться в публікації.

Істотне зниження вартості кошторисів відбилося на якості зданих об’єктів. Це торкнулося низки шкіл, в яких залишається старі меблі і обладнання.

Олійник і Бондаренко не обійшли стороною і стадіон “Спартак” в Кривому Розі. З проекту були викреслені реконструкція футбольного поля зі штучним покриттям, ігрові майданчики, обробка і комплектація внутрішніх приміщень, реконструкція старих трибун, ремонт внутрішніх приміщень, благоустрій території, кількість бігових доріжок.

Особливий випадок – дніпровська школа №126, яку здали в експлуатацію після реконструкції. Через кілька місяців в навчальному закладі з’явилися тріщини на стінах і стелях, зазори у вікнах стали пропускати холодне повітря і воду, тріщить фасад школи.

“Безумовно, все вищеописане не витримує ніякої критики. І по-хорошому питати з обласної влади починати пора вже. Оскільки зараз “Велике будівництво” президента у виконанні керівників Дніпропетровської області можна назвати не інакше як “Великий саботаж і ганьба”, – наголошується в публікації.

Раніше ЗМІ виявили, що глава Дніпропетровської облради Святослав Олійник приховує майно за допомогою цивільних дружин і партнерів по бізнесу.