Юрія Вітренка позбавлять статусу виконувача обов’язків міністра енергетики, якщо Верховна Рада втретє провалить голосування за його кандидатуру. Про це в коментарі LB.ua заявив голова комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку, нардеп з фракції “Слуга народу” Дмитро Наталуха.

“Справді, сьогодні під час розгляду закону №4531 була підтримана моя правка, що забороняє покладання обов’язків міністра на людину, кандидатура якої була відхилена парламентом на відповідну посаду”, – заявив він.

За його словами, оскільки закон не має зворотної сили, після набуття ним чинності для Вітренка почнеться відлік 60 днів в статусі виконувача обов’язків з обмеженими повноваженнями. І в разі, якщо його кандидатуру Рада провалить утретє, уряд призначить іншого виконувача обов’язків.

“Тоді потрібно буде терміново визначатися з новою кандидатурою і перепокладати функції виконувати обов’язки на іншу особу, іншого заступника міністра. Бо Вітренко – перший. Тоді можна покласти ці обов’язки на іншого заступника. Це якщо зала не підтримає Вітренка втретє. І тоді треба почати шукати Кабміну іншу кандидатуру на посаду в.о.”, – підкреслив нардеп.

Однак це не завадить внесенню кандидатури Вітренка в Раду знову, зазначив Наталуха.

Варто зазначити, що інвестиційний банкір, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса заявив, що т.в.о. міністра енергетики України Юрій Вітренко виступив проти реформи “Нафтогазу” й атакує голову компанії Андрія Коболєва, тому що хоче бути міністром, а Коболєва “дуже не любить”.

Заради голосів у Верховній Раді й призначення на посаду міністра енергетики тимчасовий виконувач обов’язків міністра Юрій Вітренко вирішив зруйнувати плани з реформування НАК “Нафтогаз України” на чолі з Андрієм Коболєвим. Таку заяву зробив у Facebook інвестиційний банкір, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.

“Вітренко проти реформи “Нафтогазу”. Вітренко хоче звільнити Коболєва. Не новина. Вітренко хоче знищити реформу корпоративного управління “Нафтогазу”. Ось це вже новина. Вітренко давно хоче щось зробити з Коболєвим. Начебто в них був тривалий шлюб і потім один із партнерів зрадив іншого, і тепер другий живе заради помсти. І тепер Вітренко заради помсти і, можливо, заради голосів у парламенті хоче звільнити Коболєва й розігнати наглядову раду “Нафтогазу”. І забити ще один цвях у наше співробітництво з колективним Заходом. Адже реформа “Нафтогазу”, яка, зокрема, містила реформу корпоративного управління, була важливою частиною реформ останніх років. І наші західні партнери не раз ставили за приклад цю реформу іншим напрямкам. А тепер прийшов Вітренко й вирішив усе зіпсувати. Дуже хоче бути обраним міністром. І дуже не любить Коболєва. Дуже сильно. Просто жити не може спокійно, поки Коболєв – голова “Нафтогазу”. І готовий під ніж навіть реформу корпоративного управління пустити заради помсти”, – написав експерт.