Франція має намір підтримати членство України в НАТО. Париж вважає, що надання нашій країні перспективи приєднання до Альянсу може сприяти зменшенню бажання Росії продовжувати війну.

Також це може переконати президента України Володимира Зеленського сісти за стіл переговорів. Про це пише французьке видання Le Monde, посилаючись на анонімні джерела.

Зазначається, що ще недавно Франція була не готова обговорювати членство України в Альянсі. Але за останні місяці влада в Парижі переглянула свої погляди з цього питання. У зв’язку з цим під час засідання ради оборони в Єлисейському палаці, яке відбулося 12 червня, відбулися дебати щодо можливості вступу України до НАТО.

“Вступ України до НАТО може відбити в Росії бажання продовжувати війну або, якщо конфлікт припиниться, запобігти будь-якій новій агресії. Перспектива членства могла б, до речі, переконати президента України Володимира Зеленського вступити в переговори, коли він вважатиме це за потрібне, залежно від результатів контрнаступу”, – йдеться у публікації.

Також зазначимо, що саміт НАТО у Вільнюсі не має закінчитися просто словами, Україна має отримати гарантії того, що стане членом альянсу після перемоги у війні.

Про це в коментарі Guildhall заявив депутат парламенту Швеції (Ріксдага), представник Християнсько-демократичної партії Магнус Якобсон, яка входить до коаліції.

“Моя позиція полягає в тому, що Україна має стати членом НАТО. Щодо саміту НАТО у Вільнюсі, Україна має отримати гарантії того, що вона стане членом. Не зараз, Вільнюський саміт надто рано проходить для цього, після перемоги, але у Вільнюсі це не мають бути просто слова”, – заявив політик.

Шведський парламентар переконаний, що Україна переможе, питання лише у часі.