В Бахмуті кількість боєзіткнень впала до трьох, проте не зменшились втрати окупантів – майже сотня вбитими та 191 пораненими. Про це заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі всеукраїнського телемарафону.

“В Бахмуті зараз менше боєзіткнень, три боєзіткнення було. Те, що боєзіткнень менше не означає, що наші воїни нищать ворога з меншою кількістю. 99 знищених окупантів, 191 поранений”, – розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ

За словами Череватого, окупанти бояться втратити Бахмут, за який бились 10 місяців, бо для їхньої пропаганди це буде провал. У спробах втримати свої позиції армія рф продовжує атакувати позиції ЗСУ, але замість прориву вони отримують втрати як і бойового складу, так і техніки.

На Бахмутському напрямку після заміни бійців російської пвк «вагнер» на регулярні війська рф зменшилася кількість боєзіткнень, однак посилились артилерійські обстріли й застосування ворогом авіації. Про це розповів речник Національної гвардії Руслан Музичук.

Сили оборони України продовжують наступальні дії на окремих напрямках, займаючи панівні висоти, лісосмуги, з метою витіснення ворога з підступів до Бахмута. Але обстановка в смузі відповідальності Східного угруповання військ залишається напруженою.

Також зазначимо, що на Лимано-Куп’янському напрямку окупанти мають різноманітне угруповання. Його створювали з підрозділу “Шторм-Z” – як з ударного елементу.

Про це речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. Він зауважив, що також там є так званий “бойовий армійський резерв” росіян і піхотні, повітряно-десантні підрозділи.

“У них особовий склад – це головна проблема, який вони стягують з усіх… Територіальні війська, зокрема, є. Тобто з усіх, яких можуть, сегментів, які не приведуть до великої мобілізації”, – сказав Череватий.

Окупанти хочуть перехопити ініціативу у ЗСУ. Можливо, навіть взяти певний “реванш” за те, що на Бахмутському напрямку українські військові знищили одне з найпотужніших їхніх угруповань.

“Воно хоч і діяло екстенсивним шляхом, але воно було відносно інших підрозділів збройних сил Росії ефективним. В тому плані, що воно вряди-годи та й просувалося, завдавало нам якоїсь шкоди завдяки постійним-постійним штурмам”, – зауважив речник Східного угруповання військ ЗСУ.

Окупанти хочуть, напевно, досягнути хоч якогось проміжного наступального “результату”. Поки що всі їхні зусилля були зупинені потужним вогнем української артилерії та інших засобів ураження.

“В принципі, зазнавши втрат, вони не досягнули жодного хоч трохи придатного для такої кількості втраченого особового складу “результату”, – наголосив Сергій Череватий.

Росіяни після певних перерв знову активізувалися. Та це не було раптово. Щоби “розібратися” із ротами окупантів “Шторм-Z”, треба трохи часу. Речник Східного угруповання військ ЗСУ зауважив, що на цьому напрямку дуже потужні та досвідчені українські командири.

Якщо російські так звані “воєнкори”, пропагандистські пабліки тягнуть до конкретної географічної точки щодо будь-чого, мовляв, окупанти щось “взяли”, треба трохи абстрагуватися й згадувати, чого взагалі прагнули росіяни. На початку весни ворог хотів провести “грандіозну стратегічну наступальну операцію”, щоби як мінімум повністю окупувати Донецьку та Луганську області.

“Повертаючись до нині та їхніх заяв, розуміємо, що вони, м’яко кажучи, неавторитетні й трошечки “попахують” таким “ура-патріотизмом”, від якого нібито трошки відійшли”,– сказав речник Східного угруповання військ ЗСУ.

У порівнянні з росіянами, ЗСУ до всього серйозно готуються та не розповідають, що деокупували певний населений пункт, поки цього дійсно не зробили та не вивісили там український стяг.