Російські військові хочуть втягти Збройні сили України у важкі бої під Бахмутом. Це необхідно для того, щоб українські сили не перекинули підкріплення до Авдіївки, де Російська Федерація не полишає спроб захопити місто.

Таку думку висловив військовий експерт Олександр Мусієнко.

Однак, за його словами, росіянам не вдасться здійснити цей підступний план, а також досягнути «оперативних успіхів».

«Вже кілька місяців бойові дії там йдуть приблизно так: ми атакуємо і просуваємось, потім ворог починає контратакувати, потім по новій», — зазначив експерт.

Нагадаємо, що росіяни розпочали третю хвилю наступу на Авдіївку. Як зазначив речник Оперативно-стратегічного угрупування військ «Таврія» Олександр Штупун, в одну з атак противник кинув одразу дві механізовані колони, але був розгромлений. З півтора десятка одиниць бронетехніки знищено близько 80%.

Британська розвідка підтверджує: рекордні втрати російської армії пов’язані із наступом на Авдіївку. Останні шість тижнів спостерігається найвищий показник за всю війну. Ще одна паралель із Бахмутом – масштаб руйнувань. Хоча за словами начальника місцевої військової адміністрації Віталія Барабаша, у цьому контексті Авдіївка виглядає набагато гірше за місто-фортецю.

«На жаль, Авдіївка за своїм виглядом наближається до Мар’їнки. Нагадаю, Мар’їнка – це населений пункт, який у принципі вже не існує. Він стертий до фундаменту. Жодної вцілілої будівлі чи напібудівлі там немає. Авдіївка наближається до цього», – зазначив він.

З урахуванням інтенсивності наступальних дій та втрат перед окупантами стоїть завдання якнайшвидше захопити Авдіївку, навіть ціної інших напрямків на Сході, упевнений керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

«Сумніваюся, що у них вийде це найближчим часом. Чи стоїть завдання взяти місто до президентських виборів у Росії? Для підняття духу «побєдобесія» вони готові використати все, навіть якщо візьмуть лише три ліхтарні стовпи. Ми пам’ятаємо, що раніше противник не впорався з жодним дедлайном», – розповів експерт.