Сили оборони України потужно вдарили по окупантам на Куп’янському напрямку.

Усього за добу в районі Куп’янська сталося 29 бойових зіткнень. Противник майже 700 разів обстріляв позиції наших захисників. Головна мета окупантів – взяття під контроль Куп’янська та Сіньківки, тому туди кинуто основні сили російської армії. Про це повідомив речник Сухопутних військ ЗСУ Ілля Євлаш.

На Куп’янському напрямку ворог продовжує активно застосовувати авіацію, коли це дозволяє погода. Не менше набридають нашим бійцям ворожі дрони-камікадзе. Наприклад, за 6 лютого таких дронів було використано 23, проте ЗСУ вдалося їх ліквідувати, оскільки наші системи ППО та РЕБ працюють досить ефективно.

«Можу сказати, що противник неабияк отримав по зубах після цього штурму», — заявив Євлаш.

6 лютого в районі Куп’янська було ліквідовано 279 окупантів та 88 зразків озброєння військової техніки, серед яких 12 танків, 18 БМП, а також низку різних артилерійських систем, автомобільна техніка, системи ППО та РЕБ.

За словами представника Сухопутних військ, ситуація на Куп’янському напрямку залишається напруженою, але наші воїни показують героїзм та відвагу у захисті Батьківщини.

Командири виявляють високу оперативну майстерність, застосовуючи асиметричну тактику та інноваційний підхід до ведення бойових дій. На лінію фронту постійно приїжджає з робочими поїздками командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський, де особисто спілкується як із командирами, так і з бійцями, які беруть участь у штурмах, тримають оборону та відбивають атаки противника. Генерал-полковник Сирський знайомиться з усіма проблемними питаннями та вживає необхідних заходів для їх усунення.

Зазначимо, Куп’янський напрямок важливий для російських військ принаймні з кількох причин.

Перша – логістика. Адже з селища міського типу Куп’янськ-Вузловий залізничні колії прокладені як углиб України, так і на територію Росії.

Друга – підготовка до наступу. У випадку вдалого форсування річки Оскіл російські війська можуть створити плацдарм для подальших наступальних дій у напрямку Харкова та Ізюма. А від Ізюма знову (за прикладом весни-літа 2022 року) можна спробувати просуватися на південь: на територію Донеччини у напрямку Слов’янська.

Про те, що нападники намагаються втілити у життя плани із захоплення Куп’янська, свідчать, у тому числі, офіційні зведення української армії. У них йдеться про щоденні авіаудари та майже щоденні атаки РФ як на сам Куп’янськ, так і на села, що розташовані на північний схід, південний схід та на схід від міста.

Відомо, що російська армія прагне захопити, зокрема, частину Харківської області до річки Оскіл до березня 2024 року. Себто, до президентських виборів у РФ, йдеться у звіті Центру оборонних стратегій.

Для досягнення мети загарбники, підрахували аналітики, на куп’янському напрямку зосередили: 40 тисяч особового складу, 500 танків, 650 БМП, 430 артилерійських систем і понад 150 РСЗВ.

Куп’янсько-Лиманський та Авдіївський – двійко активних саме зараз напрямків для діяльності армії Росії на території України. В ефірі радіо Іван Ступак, експерт Українського інституту майбутнього, наголошує: поки Україна не отримала нову військову допомогу зі США, стримувати російський наступ вдається «тільки завдяки витримці наших військових плюс величезній кількості fpv-дронів».

Адже агресор має значну перевагу у кількості боєприпасів до артилерійських систем.