Президент України Володимир Зеленський звільнив колишнього заступника голови Служби безпеки України Павла Демчину з військової служби.

Про це йдеться в указі №719 від 28 вересня.

“Звільнити генерал-полковника Демчину Павла Володимировича з військової служби в запас Служби безпеки України у зв’язку з проведенням організаційних заходів з правом носіння військової форми одягу”, – сказано в ньому.

18 травня Демчина був звільнений з посади першого заступника голови СБУ – начальника головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю центрального управління СБУ.

Що цікаво, ще будучи президентом України, Петро Порошенко таємно присвоїв звання генерал-полковник Павлу Демчині.

Про це тоді повідомив голова ГО “Центр протидії корупції” Віталій Шабунін в Facebook.

“Таємним указом Порошенко присвоїв генерал-полковника Павлу Демчині – головному СБУшному “борцю” з корупцією. Точно на парламентських виборах переможе”, – написав він.

У коментарі Шабунін додав, що отримав таку інформацію від джерел в Адміністрації президента ще 7 травня.

Відзначимо, що 9 серпня Солом’янський районний суд Києва зобов’язав Національне антикорупційне бюро відкрити кримінальне провадження за фактом можливого зловживання службовим становищем і хабарництва голови Служби безпеки України Василя Грицака та екс-заступника голови СБУ Павла Демчини.

До суду звернувся адвокат Козак в інтересах одного з громадян зі скаргою на бездіяльність НАБУ.

Суд встановив, що 22 липня адвокат направив на офіційну електронну адресу Національного антикорупційного бюро заяву про вчинення кримінальних злочинів Грицаком, Демчиною, прокурором Волинської області, начальником Головного слідчого управління та іншими керівниками поліції через зловживання владою або службовим становищем, службове підроблення та одержання неправомірної вигоди.

При цьому, НАБУ не відкрило кримінальне провадження за цими фактами.

2 серпня суд розглянув скаргу і зобов’язав НАБУ зареєструвати кримінальне провадження та почати досудове розслідування.

До слова, іншому фігуранту справи, Василю Грицаку у свій час Порошенко присвоїв звання Героя України з врученням ордена “Золота Зірка”. Зазначається, що звання було присвоєно за самовіддане служіння українському народові, видатний особистий внесок у захист державного суверенітету і територіальної цілісності України.