Національна спілка журналістів України закликає Офіс Президента та прес-секретаря Володимира Зеленського Юлію Мендель вибачитися за поведінку з журналістами. Про це заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко на своїй сторінці у Фейсбуці.

“Перешкоджання журналістській діяльності – найгірша з можливих реакцій влади. Національна спілка журналістів України звертається до Офіса Президента та прес-секретаря Президента Юлії Мендель із закликом переглянути ставлення до журналістів, вибачитися за некоректні заяви та прикрі ситуації, які трапилися. І головне, нова владна команда має будувати коректні стосунки з журналістами, визнаючи, що спілкування з незалежними медіа – це важливий обов’язок демократичної влади, відповідальної перед громадянами”, – йдеться в заяві Томіленка.

Йдеться про кілька випадків, які обурили журналістів. В одному з них фігурує кореспондент “Радіо Свобод”а Крістофер Міллер. Відео виклала його колега Наталія Седлецька на сторінці у фейсбук. На кадрах видно, що Мендель відтягує Міллера від президента Зеленського під час спілкування на форумі YES.

Напередодні ж в програмі “Схеми” було видно, що речниця Президента заважає автору, журналісту Сергію Андрушку, коли той намагався підійти та поставити запитання Володимиру Зеленському. Сама речниця Президента у себе на сторінці у фейсбук зазначила, що зупиняла журналіста, а не штовхала.