2 квітня на недільному богослужінні у хмельницькому храмі московські попи з так званої УПЦ МП напали з кулаками на українського військового. За версією гундяєвських посіпак, на них нібито був скоєний напад чоловіком у військовій формі.

Цю історію 24 Каналу прокоментував політичний експерт Валентин Гладких. За його словами, ситуація набуватиме розголосу не лише на місцевому рівні.
Валентин Гладких пояснив, що міська влада, в обличчі очільника міста Олександра Симчишина, діють в межах наявних вповноважень. Зокрема, він повідомив, що на позачерговій сесії Хмельницької міської ради розглянуть питання щодо припинення користуванням усіма земельними ділянками УПЦ МП.

Мер Хмельницького у своїх соцмережах заявив наступне:

“Московська ФСБешна агентура у вигляді УПЦ (Московського Патріархату) має бути заборонена по всій країні, а той антиукраїнський шабаш, який відбувається останніми днями в столиці і побиття військового у Хмельницькому мають стати залізобетонним аргументом для Верховної Ради, аби проголосувати законопроект про заборону: раз і назавжди заборонити це ФСБешне кубло. Ті, хто бив військового мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності. Патрульні, які склали протокол на військового мають бути звільнені”.
Гладких таке рішення прокоментував схвально.

“Зрозуміло, що землю або земельні ділянки під забудову – уповноваження органів місцевого самоврядування”.
На його думку, це не має бути єдиним наслідком історії, яка сталася у церкві УПЦ МП.
“Я впевнений, що реакція інших органів також не забариться”, – підкреслив експерт.

Політолог розповів, що робота всіх необхідних органів наразі активно ведеться за різними напрямками.
Валентин Гладких заявив, що наразі СБУ ефективно проводить безпекові заходи, починаючи з листопада минулого року.

Тож результати роботи спецслужб – виявлені диверсанти, коригувальники та поширювачі російської пропаганди.

“Головне те, що значна частина фігурантів – це священники, що є дуже показово”, – зауважив він.

За його словами, зараз чітко видно, що для СБУ немає недоторканних і що більше використовувати церковні ряси як прикриття ФСБшна агентура більше не зможе.

Тож історія із побиттям українського військового священниками російської православної церкви неодмінно буде.
Зазначимо, що як повідомляє депутат Хмельницької обласної ради Віктор Бурлик, військовий, на якого накинулися представники УПЦ МП – Артур Ананьєв, який від початку повномасштабного вторгнення пішов добровольцем на фронт у складі 19 стрілецького батальйону.

За словами Бурлика, конфлікт виник, коли військовий запитав у присутніх, скільки людей ще має загинути, щоб вони перестали ходити до Московського патріархату. Відео інциденту розлетілося мережею.
Згодом стало відомо, що громада Свято-Покровського кафедрального собору міста Хмельницького ввечері у неділю, 2 квітня 2023 року, зібрала понад 1 200 підписів на користь переходу з підпорядкування УПЦ (МП) до ПЦУ

Про це розповідає місцевий портал Vsim.

“Головою зборів обрали Юрія Смаля”, – йдеться у повідомленні.

Також представники зборів отримали ключі від храму, щоб провести там ревізію.

“Це частина процедури для переходу собору із УПЦ (МП) до Православної церкви України”, – зазначає Vsim.
Своєю чергою духовенство собору залишило його територію через запасний вихід, побоюючись люті народу.