ЗСУ найближчим часом навряд чи завдаватимуть ударів по Кримському мосту.

Та все ж Кримський міст в перспективі буде ціллю для ЗСУ.

Таку думку висловив керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках, генерал армії Микола Маломуж в одному з інтерв’ю.

“По-перше, звичайно, він дуже захищений, нейтралізувати його складно. Це не Антонівський міст, по якому ми можемо наносити системні удари. Для того, щоб нейтралізувати Кримський міст, щоб зруйнувати його, потрібні дуже великі і бойові засоби і засоби придушення системи ППО, які там розгорнула Росія”, – сказав Маломуж.

Наразі, на його думку, у військовому і стратегічному плані гострої необхідності в руйнуванні Кримського моста немає.

“Зараз ми не зможемо скоординувати всі сили, щоб завдати удару, який зіграє вирішальну роль в руйнуванні моста, але при підготовці операції, при постачанні великих засобів сил і техніки, при концентрації вогневих можливостей, великих зарядів, в процесі загальної операції ми зможемо отримати максимальний ефект від руйнування моста”, – пояснив Маломуж.

Крім того, Генерал вважає, що перспектива оточення росіян на півдні з’явиться у разі проведення масштабного наступу на Херсонському та Запорізькому напрямках, коли руйнуватимуться ворожі штаби, склади та мости. Тоді, з його слів, це і стане вирішальною фазою успіху України. 

“І для того, щоб перекрити постачання озброєнь і техніки ворога, а тим більше створити паніку, це буде найважливішим фактором. Він буде грати як військову роль – недопущення поповнення резервів російської армії, так і, головне, морально-політичну, тому що загальна паніка і серед військових, і серед мирного населення, звичайно, призведе до серйозних змін у свідомості росіян. Це може викликати масову втечу з Криму як військових, так і цивільних, які підтримують Росію”, – прогнозує Маломуж.

Зауважимо, Збройні Сили України влучними ударами знищують все забезпечення російської армії – від складів в типу до логістичних центрів. В Офісі Президента запевняють, що вибухи на російських складах триватимуть ще 2 – 3 місяці.

Про це в одному з інтерв’ю розповів радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк. Він пояснив, що росія воює за радянськими стандартами – окупанти формують ударні угруповання на конкретних напрямках, щоб захопити певний обсяг території.

За словами Подоляка, щоб це працювало, російських військових треба забезпечити пальним, бокомплектами та іншим.

Їм було просто воювати, коли вони могли це забезпечення наблизити до передової. Але сьогодні вони змушені все це відсувати якомога глибше в тил. Таким чином ми розриваємо логістичне забезпечення російських військ,
– заявив він.

Крім усього, Радник глави ОП додав, що це буде погіршувати і логістику, і темпи, і кількість втрат. “А це зовсім інший тип війни, до якої росіяни не зовсім готові”, – підсумував він.

Подоляк повідомив, що протягом наступних 2 – 3 місяців ця “невеличка детонація” супроводжуватиме практично всі склади російської армії. “Тому заяви про “невеличку детонацію” і “необережність поводження росіян” на складах чи аеропортах буде лише збільшуватися”, – відповів він.

Подоляк каже, що росіяни сьогодні істерично шукають можливість якось поповнити свої збройні сили.

“Для цього вони ведуть переговори з Іраном та КНДР. хочуть закупити там певні зразки зброї, хоча в самої росії така “зброя, якій аналогів немає”. Але в них є лише 90% неточної радянської зброї”, – саркастично зауважив радник глави ОП.

Водночас радник глави ОП запевнив, що українська армія високоточною зброєю атакує російські цілі та таким чином розриває будь-яке забезпечення російських військ.

Але найбільш важливо, що на окупованих територіях починають наростати протестні настрої. Всі розуміють, що ця війна буде йти не так, як у 2014 році. Вона буде йти до моменту звільнення нашої території. Тому люди можуть проявляти проукраїнську позицію,
– сказав він.

Чиновник припустив, що надалі будуть збільшувати кількість диверсій на складах росіян т втрати серед “лідерів” окупаційних військ. А це буде провокувати панічні настрої серед росіян.

На його думку, росія лише зараз починає розуміти, якого типу війну вона отримала.

“Адже росіяни “зайшли” на 3 – 7 днів, але я досі не розумію, чи пройшли вже ті три дні, за які вони хотіли захопити Київ. Може, ми просто неправильно розуміємо ці дні. Можливо, в них один день – це півроку”, – додав Подоляк.