Командування Російської Федерації самотужки сформувало величезні «котли» для своєї армії. Водночас після провалу росіян під Бахмутом ЗСУ не слід поспішати і розпочинати наступ на тому самому напрямку.

Про це українському телеканалу розповів полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт та льотчик-інструктор Роман Світан.

Військовий експерт зазначив, що події у Білгородській області стали можливими, оскільки у росіян кордон у жодному місці не облаштований під бойовий режим. Навіть там, де вона межує з Україною, проти якої Росія веде війну.

«Більш того, уся російська армія зараз сконцентрована на фронті в Україні. Отже, повністю відкрито напрямок на північний схід, на Москву. Там можна до Уральського хребта дійти та не зустріти жодної перешкоди», – заявив Роман Світан.

За його словами, після початку війни проти України російське командування всю свою бойову армію фактично загнало до капкана. Більше того, майже всіх військових ще й розташували вздовж морської лінії.

«Десь на ширину 500–600 кілометрів вони притиснуті до Чорного та Азовського морів. Найгіршого розташування для військ взагалі не можна було й вигадати», – переконаний полковник ЗСУ у запасі.

Фахівець іронізує, що дії ворожих генералів мають такий вигляд, ніби їм наказали вбити російську армію. Тому вони й почали це робити ще 24 лютого 2022 року, коли розтягнули лінію фронту на 2,5 тисячі кілометрів.

«Потім усі залишки армії разом із мобілізованими та залишками техніки загнали в капкан у районі Азовського моря. Це треба давати медаль за знищення російської армії. Якби ми це самі вигадали, то навіть виконати не змогли б», – заявив Роман Світан.

Він переконаний, що російські партизанські рухи наразі відчутно допомагають Силам оборони України. Адже вони знову змушують росіян розтягувати війська на значно більшу довжину фронту.

«Тільки підуть перекидання російських військ у Білгородську, Брянську та Курську області, розпочнуться наші прориви. Тоді вони будуть горіти всюди – і на нашому фронті, і на просторах Росії», – розповів військовий експерт.

Коментуючи також питання боїв за Бахмут, військовий експерт зазначив, що зараз про звільнення міста не йдеться, оскільки воно повністю знищене, а лише про утримання командних висот. Тому оптимальний варіант для ЗСУ – і надалі тримати висоти навколо Бахмута.

«Завдання варто не так оточити Бахмут і знищувати російські війська, як просто зайняти командні висоти. Це головне завдання будь-якої армії, яка на конкретному етапі перебуває в обороні», – наголосив Роман Світан.

Він переконаний, що ЗСУ наступають у районі Бахмута не для прориву позицій російських військ, а для того, щоб зайняти командні висоти та утримувати оборону.

«Наступати на Донбасі з-під Бахмута з різних причин невигідно. Там кілька ліній, які практично неможливо пройти. Нам вигідніше зайняти лінію Горлівка – Курдюмівка – Часів Яр – Верхівка – Соледар – Сіверськ», – зазначив полковник ЗСУ у запасі.

За його словами, саме тут до зими проходили рубежі оборони, на яких українські війська і не впустили росіян у бік Слов’янська та Краматорська.

Також Роман Світан зазначив, що росіяни сьогодні вночі за допомогою БПЛА промацували наші ППО перед черговим масованим ракетним ударом.

Він зазначає, що сам факт того, що українські військові збили всі шахеди – це добре, але росіяни можуть приблизно уявити район розташування наших ППО (на момент збиття їхнього дрону) і таким чином планувати “коридори” для своїх ракет.