За даними Державного бюро розслідувань, суд прийняв рішення про обвинувальний вирок стосовно колишнього працівника Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України, якому було призначено 15 років позбавлення волі та конфіскація майна за фактом державної зради. Крім того, йому анульовано військове звання «майстер-сержант».

За розслідуванням, екс-співробітник Управління державної охорони, 24 лютого 2022 року, без поважних причин не з`явився на службі в умовах введеного воєнного стану. Відмовившись виконувати військову Присягу, він обрав сторону ворога.

Під час захоплення села Нова Басань на Чернігівщині виявилося, що чоловік, який перебував вдома після лікарняного, взяв участь у зрадницьких діях. Замість повернення до служби у Києві, він обрав співпрацю з ворогом.

Зрадник виконував накази командирів збройних сил Росії, дозволяючи їм оселятися у своєму будинку, готуючи для них їжу та відбираючи у місцевих мешканців продукти харчування та майно. Також він брав участь у розграбуванні товарів з місцевого магазину та, взявши зброю, здійснював патрулювання населеного пункту.

Під час втечі з Чернігівської області окупанти викинули зрадника, хоча той намагався сісти на ворожу бронетехніку, повну сумками із награбованим. Затримали його після визволення села співробітники ДБР.

Суд визнав екс-справоохоронця винним у державній зраді та самовільному залишенні військової частини або місця служби, згідно з ч. 2 ст. 111 та ч. 5 ст. 407 КК України.

Вирок стане чинним після завершення терміну подання апеляційної скарги. До того моменту засуджений залишатиметься під вартою. Обвинувачення в суді підтримували прокурори Офісу Генерального прокурора.