Міністри оборони Німеччини і Литви заявили, що Росії не можна дозволяти вказувати партнерам НАТО, як їм будувати свою політику, чи організовувати поділ Європи на “сфери впливу”. Як повідомляє литовський мовник LRT, про це вони сказали на спільному брифінгу у Литві, коментуючи оприлюднені Кремлем пропозиції про “гарантії безпеки”.

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас також наголосив, що Росії не можна дозволяти проводити нові “червоні лінії”.

Не можна ділити Європу на сфери впливу, і не можна перешкоджати країнам обирати свою безпекову орієнтацію, – наголосив він. 

Міністр заявив, що Росія намагається внести розкол у НАТО, послабити захист Альянсу на східному флангу та покласти край присутності США у Європі.

Такі вимоги – неприйнятні, якщо ми дбаємо про безпеку своїх держав, – наголосив Арвідас Анушаускас.

Зазначимо,  що на запитання про потенційне розміщення в Україні німецьких військових для стримування Росії від вторгнення Крістіне Ламбрехт відповіла, що зараз в НАТО хочуть діяти через інші важелі тиску.

Я дуже добре розумію побоювання українців. Саме тому моя перша поїздка у неділю – до Литви, сил швидкого реагування НАТО, щоб скласти враження, як солдати бачать ситуацію у регіоні. Очевидно, що агресором є Росія. Ми повинні зробити усе можливе, щоб зупинити ескалацію, включно з погрозою жорстких санкцій, – зазначила Крістіне Ламбрехт.

 Також міністерка не дала прямої відповіді щодо питання  про газопровід “Північний потік-2”.

Ми маємо задіяти увесь наявний інструментарій. Вже зараз варто “цілитися” санкціями на Путіна і його найближче оточення. Відповідальні  за агресію мають відчути наслідки особисто для себе. Наприклад, щоб вони не могли полетіти до Парижа за покупками на Єлисейських полях, – наголосила міністерка.