Росія не має стратегічного успіху в Україні, попри поодинокі тактичні успіхи. Наша держава житиме довше, ніж президент країни-агресорки Володимир Путін, про це повідомляє Держдепартамент США.

Про це під час брифінгу заявив Державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен. Він додав, що Путіну не вдасться досягти своєї мети.

Блінкен зауважив, що не потрібно плутати тактичні та стратегічні перемоги. За його словами, коли справа доходить до стратегічних цілей Путіна, то він уже провалився.

“Його стратегічною метою було покласти край суверенітету та незалежності України, стерти її з карти, включити до складу Росії. Це не вдалося, і суверенна, незалежна Україна існуватиме набагато довше, ніж Володимир Путін,”– наголосив держсекретар.

Він зауважив, що водночас на Сході триває тактична та запекла битва з російською агресією. Українські захисники відбиваються і лінія фронту вже зрушилася.

“Є здобутки одним шляхом, виграші іншим, але дійсно важливою є стратегічна пропозиція, що Путіну не вдасться досягти того, чого він намагався досягти. Мало того, він також намагався розділити НАТО. Ми збираємося поїхати на саміт НАТО, де Альянс продемонструє більшу єдність, більшу силу, ніж я пам’ятаю”, – додав Блінкен.

Держсекретар США підсумував, що в самій Україні, на зустрічі G7, а також у НАТО, продовжуватимуть робити все можливе, щоб Збройні Сили України мали те, що їм потрібно для відсічі російської агресії. Україні потрібна потужна протиповітряна оборона – сучасна, повністю ефективна, яка дасть повний захист від російських ракет. Про це вчора  у своєму зверненні заявив президент України Володимир Зеленський.

“Росія сьогодні знову вдарила ракетами по Києву. Рано-вранці. Друга армія світу звитяжно «перемогла» дитячий садочок і житловий будинок. Загинув чоловік, йому було лише 37 років. Є поранені, і серед них – дівчинка, звати її Женя, їй сім років, донька загиблого, зараз вона в «Охматдиті». Також поранена її мати. До речі, громадянка Росії. Ось так. Їй у нашій державі ніщо не загрожувало, вона була в повній безпеці, поки в самій же Росії не вирішили, що все для них тепер однаково вороже – жінки, діти, дитячі садочки, житлові будинки, лікарні, залізниця”, – заявив президент.

Він також нагадав, що ракети били й по Миколаївській області, і по Чернігівщині, і по Одесі, і по Черкасах. Артилерійські та мінометні обстріли не зупинялись і на Харківщині, в Сумській області, і на Донбасі, на півдні нашої держави.

“Про що ці ракети сьогодні? Про що і вчорашні 62 ракети – це за одну лише суботу, за 24 години. Вони – про російський почерк: робити ескалацію щоразу, коли відбуваються міжнародні події. І водночас вони про рішучість. Про те, наприклад, що лідери «Великої сімки», які саме сьогодні зібралися в Німеччині на саміт, мають достатній спільний потенціал, щоб зупинити російську агресію і проти України, і проти Європи в цілому. Це можливо”, – заявив Зеленський. 

За його словами, про потребу України в сучасній ППО щодня йдеться у розмовах з партнерами, і є вже деякі домовленості, але партнерам треба рухатися швидше, “якщо вони справді партнери, а не спостерігачі”.

“Затягування з передачею зброї нашій державі, будь-які обмеження – це насправді запрошення для Росії бити знову й знову. Окупантів – цих терористів – треба бити з усієї сили, щоб вони не думали, що можуть тиснути й когось переграти”,  – вважає Зеленський. 

За його словами, зупинити російську агресію можна тільки якщо ми отримаємо все те, що запитуємо, і саме в такі терміни, у які потребуємо, – і зброю, і фінансову підтримку, і санкції проти Росії. 

“Інакше в цій війні не може бути. Бо саме тут – у небі над Києвом, у морі біля Одеси, на землі Харківщини, Донбасу, у Херсоні і в Запорізькій області – ось де вирішується, яким буде життя у Європі надалі. Саме у нас, в Україні, і ніде більше. Звичайно, немає в Росії стільки ракет, скільки у нас є впевненості у власних силах. Але російську зброю може зупинити тільки потужніша зброя”, – резюмував президент.