Попри те, що результатів від переговорів з Володимиром Путіним немає, Ангела Меркель та Еммануель Макрон постійно намагаються йти на контакт з Кремлем. Лідери європейських країн не хочуть допустити початку великої війни.

Захід буде до останнього моменту намагатись домовлятись з Володимиром Путіним. Таку думку в ефірі програми “Між іншим” озвучив німецький політолог Ігор Ейдман.

“Тут в Європі кажуть, що якщо вас захопили в заручники, то в жодному разі не намагайтесь конфліктувати зі злочинцями. Треба якомого довше пробувати вмовити їх, щоб вони вас не рухали. От приблизно так і роблять європейці”, – поясни він.

“Спільна позиція керівників європейських і західних держав – з будь-яким диктатором треба хоча б намагатись домовитись, щоб не почалась масштабна війна”, – заявив Ігор Ейдман.

Також політолог розповів, що у питанні відносин з Росією позиції країн Європи відрізняються. Водночас деякі держави принципово протидіють Кремлю, через що не готові до переговорів з Володимиром Путіним.

Він зазначив, що мовиться про ті країни, які мають власний різко негативний досвід комунікації з Кремлем в російському та радянському варіанті.

“Прибалтійські країни та Польща (не готові домовлятись з Росією – ред.) – найбільш послідовні країни”, – сказав політолог.

Він зазначив, що мовиться також й про Велику Британію, яка орієнтується більше на Сполучені Штати Америки, ніж на Євросоюз.

“Якщо брати до уваги власне європейські країни, то тут Нідерланди показують (позицію проти домовленостей – ред.) принципово, значною мірою через трагедію з Boeing – надто багато громадян цієї країни загинуло від рук путінських бандитів”, – сказав Ігор Ейдман.

Інші країни загалом демонструють готовність до компромісу, й Німеччина з Францією – не найгірший приклад, позиція Італії ще більш лояльна до Кремля, сказав політолог. У відповідному питанні він також звернув увагу на такі країни як Греція, Кіпр та Угорщина.

“Ситуація доволі складна, причини – це категоричне небажання європейців йти на якісь зіткнення, різкі кроки на якісь чи насильницькі дії, спроба домовитися за будь-яку ціну з будь-яким бандитом”, – сказав Ейдман.