Президент України Володимир Зеленський і Олена Зеленська 5 квітня відвідають з офіційним візитом державу Катар. Про це повідомили в пресслужбі президента.

“Володимир Зеленський проведе переговори з Еміром Катару Тамімом бін Хамадом Аль Тані та Прем’єр-міністром, міністром внутрішніх справ Держави Катар Халідом бін Халіфою Аль Тані. Під час зустрічей буде обговорено широкий спектр питань двосторонньої співпраці у політичній, торговельно-економічній, інвестиційній, аграрній, енергетичній та військово-технічній сферах, а також взаємодії в межах міжнародних організацій.

За результатами переговорів планується підписання низки двосторонніх документів.

Перша леді України в межах розвитку напрямку публічної та культурної дипломатії проведе зустрічі з головою катарського фонду освіти, науки та суспільного розвитку Qatar Foundation Мозою бінт Нассер, головою катарської державної інституції Qatar Museums Меяссою бінт Хамад Аль Тані, а також з дружиною Еміра Катару Джавагір бінт Хамад бін Сухейм Аль Тані”, – зазначається в інформації.

Нагадаємо, нещодавно перші леді України та Франції обговорили ряд проектів, зокрема – впровадження українських аудіогідів у музеях Франції.

Перша леді України Олена Зеленська провела відеоконференцію з першою леді Франції Бріжит Макрон, у ході якої обговорювалися теми співробітництва. Про це повідомила прес-служба Офісу президента.

Серед основних тем розмови – досягнення цілей Партнерства Біарріц, зміцнення українсько-французьких культурних зв’язків і подальше впровадження україномовних аудіогідів у Франції.

“Світ від початку пандемії COVID-19 істотно змінився. “М’яка сила”, яка є основним інструментом діяльності перших леді, набула ще більшого значення. Я із захопленням спостерігаю за ініціативами пані Бріжит у напрямку підтримки медичних працівників та установ у Франції, а також в цілому психічного здоров’я всієї нації”, – зазначила Олена Зеленська.

Своєю чергою, Бріжит Макрон високо оцінила відданість Зеленської тематиці рівності і рівних можливостей чоловіків та жінок.

Перша леді України запросила дружину президента Франції взяти участь у відкритті україномовного аудіогіда у Версалі.

“Протягом останнього року ми активно впроваджували україномовні гіди у світових культурних пам’ятках. Я дуже рада, що від адміністрації Версаля ми також отримали згоду. Уже в середині квітня ми плануємо запустити україномовний аудіогід у палаці”, – поділилася планами Зеленська.

Перші леді України та Франції домовилися продовжувати тісний діалог з питань культурних проектів і рівності.