Росія має декілька сценаріїв дій в Україні у залежності від того, як розвиватимуться події на території нашої держави.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк.

“Я добре знаю цифри, але справа не в них. Зараз видно, що Росія не в розслабленому стані, вони постійно посилюють свою готовність до наступальних дій в Україні”, – зазначив він.

За словами Данилюка, динаміка поведінки Росії вказує на те, що країна-агресор до чогось готується.

“У них кілька сценаріїв, в залежності від того, що буде у нас відбуватися. Це якісь наступальні дії. У Росії є три ключові локації, де базуються її війська: північний схід, південний схід і Крим. Росія набагато більш мілітаризована країна, ніж ми”, – наголосив Олександр Данилюк.

Окрім того, держконцерн «Укроборонпром» має бути збережений, однак потрібно забезпечити його нормальне корпоративне управління, зазначив Олександр Данилюк.

«Щодо Укроборонпрому багато ідей. Ми маємо забезпечити нормальне корпоративне управління, для цього має бути сильна наглядова рада і професійний менеджмент… Ще важливий момент – реформа має проходити із залученням громадських працівників, обов'язково. Тому що стільки негативу накопичилося в цій сфері, що ніхто не буде вірити, що можливі реальні перетворення», – заявив Данилюк.

Він пообіцяв залучати як українських фахівців, так і західних консультантів. «І такі експерти вже є – ми фіналізуємо переговори з американцями. Вони хочуть нам допомогти, тому що потужні армія і ВПК – це питання виживання України», – зазначив голова РНБО.

Також, Олександр Данилюк заявив, що зустріч президента України Володимира Зеленського з російським лідером Володимиром Путіним реальна.

«Звичайно», – сказав він на відповідне питання в інтерв'ю LB.ua.

За його словами, у Путіна є своє розуміння ситуації і картина очікувань, а у Зеленського – своє.

«Звичайно, ніхто не вірить, що вони зустрінуться і вирішать всі проблеми. Але заручників і військовополонених потрібно звільняти. А через зовнішній вплив, як показав досвід, це не працює. Будемо пробувати нові механізми», – резюмував Данилюк.