Масштабний контрнаступ українських військ на півдні, який анонсували у серпні, наразі ще не почався. В той же час, ЗСУ викладаються на максимум і завдають потужних ударів по тилу противника і водночас не дають йому просунутись на нові рубежі. Про це розповів військовий експерт Олег Жданов.  За його словами причина затримки контрнаступу у тому,що  Захід не поспішає давати ЗСУ зброю для руху вперед. 

“Наскільки я розумію і дивлюся на ті пакети допомоги, які сьогодні нам оголошують наші західні партнери, особливо США, на жаль не бачу того озброєння, яке могло б сприяти розвитку нашого контрнаступу. А саме – артилерії, танків, бойових броньованих машин. Боєприпаси – так, дають; артилерію – дуже потроху, про танки мова не йде взагалі, бойові броньовані машини – теж дають потроху. Дають, але дуже мало”, – констатував він, говорячи про новий пакет допомоги для України на $775 мільйонів. 
 
Водночас ЗСУ з наявним спорядженням вдалося фактично заблокувати велике угруповання російських військ на Херсонщині а також українські військові роблять перші впевнені кроки для повернення кримського півострова. 

Повітряні тривоги, які почастішали на території окупованого Криму, пов’язані із загадковими вибухами там, свідчать про початок деокупації півострова. 

“Я навіть порівняв, що Крим починає повертатися в Україну тим, що приєднався до повітряних тривог. По всій Україні оголошують – це ж Україна, значить і в Криму оголошують повітряну тривогу. Це вже там, я дивлюся, стає регулярним – скрізь, по всій території Криму працює ППО”, – сказав експерт. 

Що саме збиває російська ППО в Криму – не відомо. 

“Але наземні вибухи теж відбуваються. Це говорить про те, що ППО збиває не все”, – додав Жданов. 

Зараз найскладніше для військових – зрушити з місця в напрямку держкордону України російську військову махину, яка ще здатна рухатися, стріляти і чинити опір. Ми ж можемо переломити ситуацію тільки за рахунок підвищення бойового потенціалу нашої армії. Людський ресурс у нас є, бажання воювати теж є, а от зі зброєю – проблема. Якщо нам нададуть зброю, ми будемо рости в бойовому відношенні, і тоді чаша терезів хитнеться в наш бік в сенсі вогневих і бойових можливостей ЗСУ.

Втім, світло в кінці тунелю вже видно. Як казав класик, перспективи у нас світлі і добрі. Адже навіть при тій гострій нестачі озброєння, яку ми відчуваємо, ми ведемо війну сучасними методами. І я думаю, найближчим часом ми побачимо деякі зміни на фронті в плані розгрому російських військ. Тому що ми, навіть за допомогою наявного озброєння, можемо завдавати вогневого ураження противнику, заганяти його в пастки і нав’язувати йому свою війну. Сьогодні саме ми нав’язуємо Російській Федерації порядок ведення війни, а це дуже важливо.

У Росії вже немає сил і ресурсів, щоб вести війну нинішньої інтенсивності. І якщо Захід буде постійно тиснутиме на РФ, як тисне зараз, то відбудеться серйозне погіршення фінансово-економічної ситуації всередині Росії і Білорусі. Утім війна все ж не припиниться, а далі перейде на інші території. Україна воюватиме на інших територіях. Але вся українська економіка, весь потенціал країни буде працювати вже на зовнішню війну. Тобто наша армія буде воювати на інших територіях: Білорусі, в районі Дону, у Воронежі, по всьому кордоні з РФ, на Кубані та Північному Кавказі. І це буде повноцінна війна.

Захід уже не може дати Україні програти. Для нього це вже питання життя або смерті. Адже це вже не питання України. Якщо Росія захопить Київ, розгромить Україну, тобто Україна зазнає поразки, наступним на черзі буде розгром Франції, Німеччини, Великобританії та США. Вже настільки підняті ставки, що Заходу не можна відступати. Це – не Афганістан, Іран чи Лівія.