Вищий антикорупційний суд прийняв рішення про заочне взяття під варту фігуранта справи про зловживання на суму понад 13 мільйонів гривень. Обвинувачений в організації зловживань та легалізації коштів, він вказується як син колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Олега Гладковського Ігор. Інформацію про це надала газета «Слово і діло», повідомляється 15 листопада.

ВАКС висловив своє рішення, хоча у документі не було зазначено прізвища підозрюваного. За інформацією видання, під Гладковським Ігорем стоїть обвинувачення у вчиненні злочину під час придбання бортового радіоелектронного обладнання, зокрема висотомірів. Рішення суду вказує, що прийнято вирішення задовольнити клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

«Задовольнити клопотання. Обрати підозрюваному (Гладковському – ред.) запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Після затримання і не пізніш як через 48 годин з часу доставки (Гладковського – ред.) до місця кримінального провадження розглянути за його участю питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м’який запобіжний захід у встановленому законом порядку», – йдеться в рішенні.

Нагадуємо, НАБУ та САП оголосили про підозру екс-гендиректору «Укрспецекспорту» Павлу Букіну та Гладковському-молодшому. За даними слідства, колишній керівник державної компанії зловживав своїм службовим становищем, укладаючи спільний договір із компанією, яка перебуває під контролем сина екс-першого заступника секретаря РНБО.

Слідство встановило, що цей договір передбачав придбання бортового радіоелектронного обладнання, зокрема висотомірів, за цінами, які були умисно завищені майже у 7 разів, приблизно на 450 тисяч доларів. Після того, як державна компанія виплатила узгоджену суму згідно з договором, співучасники схеми вирішили розпорядитись отриманими незаконно коштами на власний розсуд.

Частина коштів, а саме близько 170 тисяч доларів, була передана безпосередньо Гладковському-молодшому. Це вказує на прямий зв’язок між високопосадовцями та особами, які зловживали своїм статусом для оскарження цін на радіоелектронне обладнання.