Сполучені Штати Америки знову засудили «безвідповідальну» поведінку Росії, яка не бажає припиняти порушення визначального договору про контроль над ракетними озброєннями, і вкотре закликали її здійснити «наочні кроки», щоб урятувати цю угоду.

«Дії, політика і поведінка (Росії – ред.) не личать відповідальній державі», – заявив представник США на Конференції з роззброєння в Женеві Роберт Вуд. За його словами, США «стає дедалі ясніше, що Росії не можна довіряти у справі виконання її зобов’язань щодо контролю над озброєннями», а її «силові і зловісні дії по всьому світі посилюють напруженість».

За словами американського дипломата, єдиний шлях для Москви, щоб повернутися до виконання Договору про ліквідацію ракет середньої і малої досяжності, відомого за скороченням РСМД чи англійським INF, – це знищити всі ракети, які порушують договір, їхні пускові установки й інше обладнання, щоб це можна було перевірити.

У відповідь заступник представника Росії на Конференції з роззброєння Олександр Дейнеко заявив, що «однобічні звинувачення не є конструктивним шляхом уперед». 

«Ми не піддамося ні на які ультиматуми, на кшталт вимоги ліквідувати ракету, яка не підпадає під обмеження договору», – заявив він агентству «Ройтерз».США заявляють, що вийдуть із договору, укладеного 1987 року, якщо Росія не демонтує ракету, що, за твердженням Вашингтона, порушує його, бо має більшу досяжність, ніж дозволено. Цей вихід має початися 2 лютого, якщо російська сторона не повернеться до виконання угоди. Москва заперечує, що ця ракета, відома за західним позначенням SSC-8 чи російським 9М729, порушує договір.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Варто зазначити, що посли НАТО і Росії у п'ятницю, 25 січня, в Брюсселі, обговорять ситуацію в Україні та Договір про ракети середньої та малої дальності.

"Після консультацій з Росією ми домовилися провести засідання Ради Росія-НАТО на рівні послів 25 січня 2019 року в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі", – заявив представник НАТО в понеділок.

Видання пише, що НАТО розкритикував Росію через захоплення трьох українських військових кораблів та їх екіпажів.

Раніше повідомлялось, що керівники генеральних штабів держав-членів НАТО під час засідання в Брюсселі 16 січня заявили, що вважають Росію і терористичні організації двома головними викликами для НАТО в світі. Глава Військового комітету НАТО Стюарт Піч зробив таку заяву за підсумками дводенного засідання. Він заявив, що Альянс і далі буде моніторити характер військової діяльності РФ.
 

ї