На білоруський аеродром «Барановичі», вперше з кінця березня, прилетіли три російські винищувачі Су-30. Про це повідомляє моніторингова група «Беларускі Гаюн».

«Сьогодні до повітряного простору Білорусі увійшли три багатоцільові винищувачі Су-30СМ ПКС РФ, які здійснили посадку на аеродромі “Барановичі”. Варто нагадати, що останні перельоти російських винищувачів між Росією та Білоруссю були наприкінці березня. На той час літаки залишали нашу країну (Білорусь, – ред.)», – йдеться у повідомленні.

Частина літаків, що залишилася в Білорусі, служать для тренування нових пілотів ПКС РФ. За даними моніторингової групи, у жовтні цього року очікувалося постачання другої партії винищувачів Су-30СМ до Білорусі.

«Але сьогодні прилетіли винищувачі не із заводу, а ті, які стоять на озброєнні ПКС РФ з реєстраційними номерами RF-81772, RF-81760 та RF-81758», – зазначає «Беларускі Гаюн».

У Білорусі готуються місця для розміщення 20 тисяч мобілізованих із Росії, які мають поповнити дислоковані в цю країну російські підрозділи, повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

«У результаті поповнення співвідношення «досвідчених» і «молодих» військових має становити 1 до 5. Для розміщення планується використати наявні військові фонди, а також цивільні приміщення і будівлі. Під ці потреби передають склади, ангари й інші приміщення покинутих сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств», – повідомляє пресслужба відомства у телеграмі.

У ГУР зазначають, що після збільшення штату підрозділи використовуватимуть російську військову техніку зі складів на території Білорусі.

«Також планується посилення за рахунок техніки та озброєння, знятих зі зберігання на території РФ. Брак техніки для перевезення особового складу окупаційних військ планується поповнити за рахунок мобілізації цивільних вантажних і легкових автомобілів», – інформують у відомстві.

Також, за даними української розвідки, влада Білорусі дала вказівку правоохоронним органам сприяти представникам Збройних сил РФ у мобілізації російських громадян, які нещодавно в’їхали на територію Білорусі.

Путін щодня тисне на Лукашенка, щоб той почав збройну агресію з боку Білорусі. Однак, у разі нового наступу з території Білорусі окупанти отримають відповідь від України, на яку не розраховують.

Білорусь готується прийняти велику кількість російського особового складу і техніки, щоб вдарити по двох напрямках логістики в Україні — Волині та Києву. Про це журналіст, політичний експерт, доброволець ЗСУ Кирило Сазонов повідомив «ТСН».

«Хорошого мало. У білорусі почалася після зустрічі Лукашенка з Путіним, де вони не озвучили нічого серйозного, дуже серйозна модернізація залізниці, усієї інфраструктури. Це підйомні розвантажувальні платформи, це маневрові локомотиви, це під’їздні шляхи — логістика до залізничних вузлів і реконструкція «Зябровки» — ще одного аеропорту», — поінформував журналіст.

У білорусі явно збираються приймати велику кількість особового складу і техніки.

«Всі підряди ведуть російські компанії — не білоруси. Всі підряди розраховані на два місяці — жовтень, листопад. Через два місяці вся реконструкція повинна бути завершена», — додав Сазонов.

«Це говорить про те, що «Пітун» збирається перекинути до Білорусі велику кількість живої сили і вдарити по двох напрямках логістики. Це Волинь — щоб обрізати постачання західного озброєння, і Київ — це його ідея-фікс, тому що тільки так можна змусити Україну вступати у перемовини», — зазначив військовий.

Українська розвідка отримала відомості на харчування прикомандированого так званого складу. Йдеться про російський контингент на території Білорусі.

«Так от, була розрахована годівля прикомандированого складу на 36 тисяч людей, потім — на 38, — потім на 41 тисячу. Зараз згідно з відомістю, в білорусі готові годувати прикомандирований особовий склад у кількості 170 тисяч людей», — поінформував Сазонов.

До зими в білорусі завершать реконструкцію залізничної інфраструктури та аеропортів, вважає експерт.

«І взимку, коли замерзнуть болота і стануть прохідними для техніки, слід чекати на «гостей». Генеральний штаб України прекрасно це розуміє і на «гостей» чекають», — додав він.