Депутат Вадим Івченко висловлює думку, що чоловіки, які уникають військового обліку, повинні нести наслідки, такі як втрата певних державних послуг.

Народний депутат Вадим Івченко порівнює покарання за ухилення від мобілізації з штрафами за порушення правил дорожнього руху, зауважуючи, що особи, які порушують закон про військовий облік, мають нести відповідальність, аналогічну до штрафів за порушення дорожніх правил. Ця відповідальність може включати обмеження прав дітей ухилянтів на вступ до вищих навчальних закладів.

Івченко поділився цією думкою в ході свого інтерв’ю.

«Блокування рахунків? Ні. Можна інші знайти заходи. Людину залишити без грошей, щоб вона десь помирала, це неправильно. Але інші заходи мають бути. Ви ж як водій штрафи отримуєте. Тут те ж саме: якщо ви не дотрималися закону про військовий облік, то маєте нести відповідальність», — вважає нардеп.

Він міркує, що в такому випадку покаранням може бути обмеження доступу до певних державних послуг.

«Політичне керівництво пропонує: якщо ти не хочеш виконувати свій громадянський обов’язок, захищати Батьківщину і якщо не стоїш на військовому обліку, держава може тобі відмовляти в послугах. Наприклад: ти не будеш отримувати підтримку держави, твої діти не вступлять до вишу, або ти сам не вступиш до ВНЗ», — припускає нардеп.

Відповідаючи на звинувачення у неконституційності таких покарань, він зауважив, що вони відповідають законодавству.

«А скажіть, конституційно, коли ви маєте захищати свою державу, а ви не приходите в центри комплектування, не оновлюєте свої дані і не стаєте на військовий облік? Всі чоловіки в Ізраїлі стоять на військовому обліку. І у нас також всі мають стояти на обліку. Це не означає, що вони обов’язково будуть на «нулі» чи на війні. Але на обліку ти маєш стояти. Держава має знати, розраховувати на тебе чи ні. Це нормальний процес», — сказав депутат.