Як розповів військовий експерт Павло Нарожний, російські агресори зібрали 100-тисячне угруповання на Куп’янському напрямі, щоб відволікти українські резерви з південного фронту. Вони розуміють, що напрямок головного удару ЗСУ – це південь України та переривання сухопутного коридору до Криму.

За його словами, зараз окупанти зібрали серйозне угрупування своїх військ у напрямку Куп’янська, близько 100 тисяч особового складу. Вони мають завдання відволікти українські резерви з південного фронту.

«Ми вже розуміємо, що основний напрямок нашого наступу – це південь, він критично важливий для України з економічної точки. Це порти, це атомна електростанція, яка в Енергодарі знаходиться, це сухопутний коридор, що йде від Криму до Маріуполя. Ну, тобто, це дуже важливо для України. Куп’янський напрямок – це завдання для росіян відтягнути резерви, відтягнути українську армію від цього напряму та втягнути українські резерви на інший напрямок”, — каже Павло Нарожний в ефірі Radio NV.

Як зазначає експерт, російські окупанти невипадково обрали Куп’янськ, оскільки це максимально далеко від південного фронту.

«Куп’янськ – це найбільший кінець Луганської області та початок Харківської області, там, де все це відбувається. Це вже кінець Донбасу, скажімо так. Це там півтори тисячі кілометрів, якщо по всій лінії фронту взяти від Херсона. І там вони дуже давлять, але успіхів не мають. Це більше, скажімо так, маневр, що відволікає і сковує, ніж реальний напрямок російського наступу», — підсумував експерт.

Російська армія мала ситуативні просування на Куп’янському напрямку, однак вони не відігравали якоїсь критичної ролі чи тактичного значення, пояснює військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, вчора в російських пабліках з’явилася інформація, що окупанти нібито захопили село Сеньківка в Харківській області.

“Але при цьому були представлені російськими пропагандистами кадри зовсім іншого села, яке розташоване за 100 кілометрів у Луганській області, на тимчасово окупованих територіях, що лише підтверджує, що росіяни не відчувають серйозного успіху на Куп’янському напрямку”, — розповів Коваленко в ефірі телеканалу FREEДОМ .

Він зазначив, що на цьому напрямку армія РФ чинить досить серйозний тиск.

“За останню добу він дещо знизився, але стосовно попередніх днів загалом. Тиск залишається і артилерійський, і атакувальний. Там досить цікава різношерста компанія: і “Шторм Z”, і територіальні війська, і “регуляри”. Тобто склад сил і засобів досить великий, серйозна кількість. Але є особливість у цих усіх сил і засобів: за штатною комплектацією вони більше підходять для оборонних дій, а вони йдуть у наступ. Коли підрозділ не готовий до наступальних дій, ми можемо собі уявити, яка буде ефективність цього підрозділу”, — резюмував він.

Нещодавно представник українського командування Сергій Череватий розповів, що противник сконцентрував на даному напрямку досить великі сили: називається цифра близько 100 тис. живої сили і відповідна кількість військових техніки та боєприпасів.

Зазначимо, Куп’янськ — місто на сході Харківської області, де до війни проживало близько 26,6 тис. осіб. Місто потрапило в окупацій у перші дні війни, але було звільнене в результаті спецоперації, яка тривала з вересня до листопада 2022 року.

Між тим Україні війська продовжують просування на півдні — за 300 км (по лінії фронту) від Куп’янська. Вдень 22 серпня представниця міноборони Ганна Маляр підтвердила, що Сили оборони ведуть бої на південній околиці Роботиного — містечка за 20 км від Токмака на Запоріжжі.