Голова депутатської фракції партії “Слуга народу” у Верховній Раді Давид Арахамія впевнений, що у всіх парламентських фракціях є олігархічний вплив. Про це він сказав під час пресконференції 10 червня.

“Чи є вплив? Є, у всіх фракцій. Якщо якась фракція заявляє, що на неї немає впливу олігархів, вона бреше всім людям. Я відразу кажу. Ступінь впливу може бути різний, це може бути в тому числі точково – від питання до питання, наскільки воно там боляче представникам фінансово-промислових груп. Але те, що представники олігархів є у всіх фракцій, то це не треба сперечатися. Ще раз кажу: якщо хтось буде казати, що цього немає, то він просто бреше в очі”, – заявив Арахамія.

Він також визнав, що і на фракцію “Слуга народу” є певний вплив.

“Є представники регіонів, ну, умовно. Наприклад, ти з Дніпра, то там є великі заводи, і завжди у когось якісь знайомі, які працюють на цих заводах, – якщо будеш ухвалювати законопроєкт, який шкодить цьому заводу, то я вам гарантую, що будуть дзвінки всім депутатам і знайомим знайомих, що “не підтримуй, це нам шкодить” і таке інше. Так воно працює”, – пояснив Арахамія.

Він додав, що це треба “комунікувати” і боротися з такими речами, а не приховувати їх.

На його думку, президентський законопроєкт про олігархів “намагаються якось демонізувати, а він дуже м’який”. Політик заявив, що якби він вносив цей законопроєкт, він був би набагато жорсткішим.

“Зараз це просто такий набір декларацій, критеріїв, люди заздалегідь його бачать. Якщо вони в цьому бачать небезпеку, вони знають, що їм треба зробити, щоб цього позбутися, якщо згодні із цим процесом, ідуть до цього реєстру”, – сказав Арахамія.