Найпекельнішим напрямком на фронті все ще залишається Бахмутський. Тут безупину тривають бої, і це єдиний напрямок, де росіяни намагаються йти в атаку.

Про це в одному з інтерв’ю розповів військовослужбовець ЗСУ, український активіст Павло Вишебаба.

Вишебаба зазначив, що питання тактичного відступу з Бахмуту мають вирішувати головнокомандувач і наші стратеги. Часто тактичний відступ може бути дуже корисним, і, зокрема, 68-ма бригада також такий прийом улаштовувала на Курахівському напрямку. Це не секрет для війн, що інколи відступ робиться спеціально.

Якщо командування вирішить, таке може статись. Однак якщо командування бачить, що маємо стояти, то стоїмо. І тут на Курахівському напрямку разом з іншими бригадами, й узагалі по всій Донеччині не припинялись бойові дії, навіть коли були події на Харківщині та Херсонщині, хоч вони й не потрапляли у стрічку новин, – зауважив військовослужбовець ЗСУ.

Він продовжив: те, що не зсувається лінія фронту, не означає, що немає бойових дій. Тут дуже багато всього відбувається. І це дорогого коштує.

“Часто і смерті наших побратимів. Тільки Світлу Пам’ять побажати й Царство Небесне! Ми стоїмо на передовій на Курахівському напрямку 9 місяців. Це коштує дуже дорого нашій державі”, – наголосив український активіст.

За його словами, його бригада приїхала сюди в березні закрити собою, часто у прямому значенні, ділянку фронту. Лінія фронту з березня майже не змінилась.

200-х, 300-х замінюють новобранці, але основний кістяк бригади залишається надалі,– підкреслив Вишебаба.

Водночас варто зазначити, що Бахмут не становить якогось стратегічного значення для Росії у війні проти України, але окупанти хочуть захопити це місто з пропагандистською метою, щоб показати росіянам “перемогу”.

Про це розповів військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

“Так звана “битва за Донбас” триває вже кілька місяців. Зараз ситуація уже дійшла до того, що росіяни б’ються за “гаражний кооператив”. Нюанс боїв за Бахмут – це фігура самого Пригожина, бо здебільшого на цьому напрямку воюють “вагнерівці”. Пригожин – це партнер російських братів Ковальчуків, а вони – це найближчі для Путіна люди. От Пригожин “розправив плечі”, мовляв, Шойгу не зміг, а він зможе. Час йде – перемог нема, і його починають з’їдати свої. Вже є відео, на якому колишній засуджений розповідає інтимні подробиці про Пригожина. І це спонукає його будь-якими засобами взяти бодай щось на сході України. Якщо треба покласти сто тисяч людей – він це зробить”, – сказав Ступак.

Військовий експерт наголосив, що “взяття” Бахмута для росіян важливе тим, щоб показати хоч якийсь результат у війні проти України.

“У них нема перемог, Кремлю треба щось показати російському суспільству, яке намагається “закритися” від війни. Вони вже перестають дивитися на пропагандистів. Кремль бачить, що народ дистанціюється, а треба робити нову хвилю мобілізації. Бахмут не має стратегічної важливості. І я вірю, що поки немає перспектив просувань для росіян”, – пояснив Іван Ступак.