Україна працює над удосконаленням протикорабельної ракети «Нептун», якою у квітні 2022 року ЗСУ знищили крейсер «Москва» у Чорному морі. Таким чином, в України може з’явитися можливість бити ракетами по Росії. Резиденції Путіна приготуватися.

Таку заяву напередодні зробив заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

Втім, Гаврилюк не став розкривати її характеристики, тільки назвавши ракету «довгим «Нептуном» і підкресливши, що це буде далекобійний засіб ураження.

Аналітики Defense Express припускають, що йдеться про адаптацію ракети Р-360 комплексу «Нептун» для знищення наземних цілей.

До того ж, не варто забувати, що Велика Британія передала Україні новітні багатоцільові керовані ракети Martlet, які призначені для знищення безпілотників.

Про це повідомила британська газета The Times. Офіційних підтверджень передачі Україні ракет Martlet поки немає.

Видання зазначає, що ракети Martlet ефективні в боротьбі з цілими групами ударних дронів, зокрема, іранських Shahed, які країна-агресор РФ використовує у війні проти України.

Martlet — легка багатоцільова керована ракета, створена компанією Thales Air Defense. Вона перебуває на озброєнні у Великої Британії з 2021 року. Дальність дії — до 8 кілометрів.

Особливістю LMM Martlet є використання двоканальної системи наведення — лазерної променевої та інфрачервоної на кінцевій ділянці наведення. Кумулятивно-уламкова бойова частина має масу 3 кг, при стрільбі по повітряній цілі підривається неконтактним лазерним детонатором.