Для путіна сакральним є саме Крим, а не інші окуповані українські території, тому передусім треба наблизитись до півострова. Нам би от перерізати Чонгар, взяти під вогневий контроль Крим – і Путін одразу піде на переговори.

Таку думку висловив ексголова Луганської ВЦА Сергій Гайдай.

За його словами, у нашій перемозі багато складових, зокрема, і ми всередині країни маємо згуртуватися, і наші партнери мають бути впевнені у перемозі. Тим не менш, констатує він, позиційна війна – не для нас, так само, як і мірятись кількістю снарядів та гармат, тому треба згуртуватись, отримати певну зброю, здобути перевагу і закріпитись.

«Нам би от перерізати Чонгар, взяти під вогневий контроль Крим – путін одразу піде на переговори. Одразу, бо він зможе впарити своєму населенню все, що завгодно, що стосується Херсону, Запоріжжя, Донецької, Луганської областей. Скаже, що його мета була, щоб війна не перейшла на територію росії, тому він розвалив всю НАТівську армію в хлам на території України, і фашистську економіку українську він так само знешкодив, як і її армію», — пояснює Сергій Гайдай.

Як він зауважує, Крим – це сакральна територія для путіна, він погодиться вийти з решти територій, аби залишити півострів на переговорний процес хай на 10, 15 чи 20 років. До того ж, додає він, звільнити Донбас просто військовим шляхом буде важко, треба буде кидати всі резерви, тому треба отримати зброю і закріплюватися ближче до Криму, це вирішить багато питань.

«Я дуже сподіваюсь, що здорового глузду буде достатньо для того, щоб зрозуміти, що росія – це ракова пухлина, яка дає метастази. І ми прямо на наших очах бачимо, як ці метастази розповзаються по світові. І це величезна проблема не України, не тільки України, це буде величезна проблема і Європи далі. Чому нам там самовіддано допомагають Литва, Латвія, Естонія? Бо вони пам’ятають і розуміють», — підсумовує Сергій Гайдай.

Також додамо, що українські військові звільнятимуть окупований Крим. Однак сценарій, за якого ЗСУ зайдуть на територію півострова до кінця 2023 року, просто неможливий.

Про це розповів колишній голова Луганської військово-цивільної адміністрації та ексзаступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

Він переконаний, що українські військові могли б за тиждень знищити всю військову інфраструктуру окупантів у Криму, якби Україна мала всю необхідну зброю у великій кількості. Тоді ЗСУ було б легше знищити «сухопутний коридор» ворога і взяти під вогневий контроль Кримський міст.

«У нас немає сил і можливостей здійснювати десантні операції, це потрібно чесно визнавати. Тому єдиний шлях заходу в Крим — по суші. А для того, щоб просунутися в Крим по суші, потрібно прорубати коридор. Щоб це зробити, потрібні ті ж засоби ураження, про які сказав Бен Ходжес. На сьогоднішній день я вважаю все це нереалістичним», — сказав Тука.

Коли українські військові почнуть звільняти півострів, ціллю масованих атак буде ізоляція Криму. Після цього окупанти будуть змушені покинути півострів, але триватиме це не один день.

«Не слід думати, що 100 тисяч окупантів враз сядуть на гумові камери від вантажних коліс і попливуть через Керченську протоку, гребучи брониками або касками. Ні, ця операція буде здійснюватися поступово і триватиме не один тиждень», — говорить Тука.

Експерт додав, що українські військові почнуть заходити в Крим, як тільки ворог почне евакуюватися.

Варто нагадати також про те, що в ГУР розкрили сценарій здачі РФ Лівобережжя. ЗСУ планують відтіснити ворога якнайдалі від правого берега, розповіли в Генштабі.