Розвиток військово-політичного співробітництва Києва та Анкари в форматі “Квадрига” і втілення масштабних економічних проектів зміцнюють не тільки Україну і Туреччину, а й безпеку в Чорноморському регіоні в цілому.

Про це глава МЗС Дмитро Кулеба заявив в середу, 13 жовтня, під час онлайн-брифінгу.

“Україна і Туреччина працюють над розвитком стратегічного партнерства і одного з наших нових форматів міжнародної взаємодії,” Квадрига “. У цьому форматі ми зміцнюємо військово-політичне співробітництво України та Туреччини і безпеку в Чорноморському регіоні в цілому “, – заявив Кулеба.

Серед регіональних альянсів і нових міжнародних форматів України, в які входять Люблінський трикутник, Асоційоване тріо, Кримська платформа, саме “Квадрига” з Туреччиною має найбільш яскраво виражений вимір безпеки, – підкреслив глава МЗС.

Дмитро Кулеба підсумував результати переговорів з турецьким колегою Мевлютом Чавушоглу:

  • Рада стратегічного партнерства під головуванням глав України і Туреччини відбудеться в Києві на початку 2022;
  • Засідання “Квадрига” відбудеться в грудні 2021 Анкарі;
  • До кінця 2021 Україна і Туреччина проведуть засідання Спільної комісії з торговельно-економічного співробітництва;
  • Туреччина готова працювати разом з Україною над залученням нових країн до Кримської платформі;
  • Міністри підписали план консультацій між МЗС на 2022-2023 роки;
  • Міністри домовилися створити спільну українсько-турецьку комісію історичних досліджень під егідою глав МЗС.

Україна і Туреччина пропрацюють можливість масштабних спільних проектів в літакобудуванні з використанням потужностей Державного підприємства “Антонов” в рамках “Квадрига”. На засіданні в Анкарі також йтиметься про подальший розвиток військово-технічного співробітництва у виробництві безпілотників “Bayraktar”.

“Україна і Туреччина виступають як два потужних партнера, які зміцнюють один одного. Ми об’єднуємо унікальні українські технології виробництва двигунів і турецькі технології виробництва безпілотників для створення досконалих апаратів Bayraktar “, – резюмував Кулеба.

Україна і Туреччина переходять до створення центрів тестування, тренування і сервісу і рухаються до виробництва безпілотників “Bayraktar” в Україні, – додав міністр.