Кулуарні переговори про те, хто замість Кличка обійматиме посаду голови КМДА (поки він залишатиметься мером), за даними за даними ЗМІ вийшли на фінішну пряму.
Наразі є три кандидати, один з яких навіть не дуже хоче, але його можуть вмовити. За даними джерел Depo ua, це Кулеба, Трубіцин та Чернишов. Розглянемо кожного окремо
Олексій Кулеба
Нинішній перший заступник голови КМДА. Головне, що про нього варто знати, – це те, що його пов’язують із Андрієм Єрмаком. Це підтвердив і сам Кличко, розповівши, що в київській владі дійсно працюють люди, рекомендовані керівником Офісу президента. У листопаді 2019 року Кулеба був призначений директором Департаменту міського благоустрою столиці.
Кулеба – киянин, йому 38 років. Закінчив Київський національний економічний університет, працював менеджером комунального підприємства Київської обласної ради “Київ-медіа”, був аспірантом Національної академії державного управління при президентові України. Далі викладав у МАУП, займався підприємництвом. 2014-го став помічником депутата Київради на громадських засадах, на цих же засадах радив директору КП “Плесо”.
На посаду директора Департаменту міського благоустрою потрапив із крісла гендиректора ТОВ “Asper Естейт”, м. Київ. Нагадаємо, служба благоустрою, серед іншого цікавого і корисного, займається демонтажем незаконних кіосків у столиці і дає добро на встановлення МАФів “правильних”. Не полишає цю сферу Кулеба і в статусі першого заступника Кличка, позиціонуючи себе як господарника. Подейкують, сам він не надто прагне сісти на розпечену пательню, якою буде крісло голови КМДА в разі зміщення Кличка. Але з ним проводять розмови впливові люди.
Владислав Трубіцин
Ще один претендент, чиї шанси теж розцінюються як реальні, – депутат Київради від фракції “Слуга народу” Владислав Трубіцин. Він ровесник Кулеби, родом з Харкова. У Верховній Раді 7 скликання був помічником тоді “регіонала” Олександра Фельдмана. Свого земляка. У міськраді Києва Трубіцин головує в постійній комісії з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою.
Офіційна біографія на сайті Київради називає його “український підприємець, букініст, меценат, суспільно-політичний діяч”. Також на сайті Київради сказано, що у червні 2020-го року Трубіцин став організатором мітингів проти знищення книжкового ринку “Петрівка” новими власниками земельних ділянок.
Олексій Чернишов
Третій претендент – нинішній міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов. Якщо восени не змінить Дениса Шмигаля у кріслі прем’єрміністра, бо і такі версії циркулюють політичними кулуарами.
Чернишов, як і Трубіцин, – харків’янин. Йому 43 роки. Фах економіста здобув у Харківському гуманітарному університеті “Народна українська академія”, а в Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого отримав спеціальність юриста. Займався бізнесом у ІТ-сфері, напрямку комерційної нерухомості та девелопменту. Був віце- і президентом концерну АВЕК, який займається управлінням нерухомістю в Харкові, зокрема контролює найбільший ринок “Барабашово”. Власником компанії називають депутата парламенту шести скликань Олександра Фельдмана. Чернишов, як і Трубіцин, був помічником-консультантом Фельдмана в Раді на громадських засадах.
Керував реалізацією низки масштабних девелоперських проєктів у Харкові та Києві. Політична кар’єра Чернишова стартувала зі зміною влади в державі. Із жовтня 2019 до березня 2020-го – глава Київської обласної держадміністрації. Перейшов на посаду міністра при формуванні уряду Шмигаля.