Нещодавні масові протести та розпад парламентської монобільшості можуть сильно пришвидшити процес заміни глави Кабміну. У світлі останніх подій, на цю посадю цілком могли б претендувати лідер Батьківщини Юлія Тимошенко і п’ятий президент України, лідер Європейської солідарності Петро Порошенко.

Такою думкою поділився політолог Андрій Золотарьов. На його думку, у партії “Слуга народу” поки немає іншого виходу, аніж об’єднання з “Батьківщиною”.Але такий крок означає повернення Юлії Тимошенко у крісло прем’єра.

Однак, є і альтернативний варіан – коаліція “слуг” із ” Європейською солідарністю”. Хоча, таке об’єднання важко уявити, особливо після того, як конфлікт Зеленського і Порошенка перейшов на особистості через звинувачення колишнього президента в корупції.

“Отже, і про прем’єрство Петра Порошенка поки можна лише фантазувати. Статися це може, тільки якщо привести ситуацію в Україні до зафіксованої в Конституції парламентсько-президентської республіки, тобто коли президент перетворюється на суто декоративну фігуру і все вирішує парламент. Але знову ж таки, пам’ятаючи п’ятирічку Порошенка, важко уявити, що він знайде в парламенті багато депутатів, які за нього голосуватимуть”, – вважає Золотарьов.

Що з стосується прем’єрства Тимошенко, то на Банковій такий крок поки не розглядається.

На завершення експерт наголосив, що дуже високою залишається ймовірність впливу зовнішніх партнерів України на рішення приезидента стосовно цього запитання.

“У Зеленського немає можливості самостійного вибору, йому все одно доведеться, розглядаючи кандидатури глави уряду, координувати свій вибір з колективним Заходом і з олігархічним кооперативом в Україні. І хоча вплив Заходу набагато сильніший, навіть у цьому випадку у Порошенка мало шансів, оскільки у Байдена “осад залишився”, – резюмував політолог.

Нагадаємо, на початку березня соціологічна група Рейтинг опублікувала свіже соцопитування. Соціологи розібралися, хто з політиків лідирує за симпатіями серед українців в президентському рейтингу.

Згідно з опитуванням, якби вибори президента України відбулися б на початку березня 2021 року, найбільше голосів отримав би нинішній глава держави Володимир Зеленський – 22,5%.

При цьому за Петра Порошенка проголосували б 14,6%; за Юрія Бойка – 11,6%; за Юлію Тимошенко – 11,1%.

За даними Центру Разумкова, на початку лютого 2021 року майже половина українців хотіла проведення дострокових виборів президента Україна.

Згідно з опитуванням, у Володимира Зеленського були шанси перемогти у другому турі Петра Порошенка, Юрія Бойка і Дмитра Разумкова.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.