Армія країни-агресорки Росії досі не може вийти на адмінкордони Луганщини, хоч їхні пропагандисти вже давно повідомляли про це.

Протягом минулої доби Збройні сили України зупинили шість штурмових спроб росіян. Окупанти намагаються прорвати оборону на різних ділянках фронту, але це не вдається.

Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

“Українські військові завдають противнику втрат на всіх напрямках, де точаться активні бойові дії”, – зауважив керівник області.

За його словами, росіяни вкотре вдалися до ракетного терору. Вони двічі обстріляли населені пункти Луганщини. Крім того, здійснювали артилерійські та мінометні обстріли, а також задіювали безпілотники.

“ЗСУ зупинили штурмові намір росіян на шістьох ділянках. Окупанти вимушені були відійти, зокрема, в районі Верхньокам’янського”, – наголосив Гайдай.

Також Українські військові завдали удару по казармах російських загарбників у Лисичанську Луганської області.

Попередньо відомо, що внаслідок атаки було ліквідовано 12 російських військових.

“ЗСУ дякують добрим людям за інформацію”, – зазначив Гайдай.

В той же час, Російські окупанти щедро “годують” мешканців нещодавно окупованих територій України обіцянками налагодити життя, відремонтувати комунікації та підготувати населені пункти до опалювального сезону. Та головним здобутком загарбників за цей час стало перефарбування назв міст з синьо-жовтого кольору у триколор. Росіяни не можуть дати ладу захопленим територіям.

“Рубіжне повністю було захоплене понад 2,5 місяця тому. У місті досі відсутні комунікації, попри гучні заяви окупаційної влади швидко все налагодити. Такі ж обіцянки лунають і на вулицях Лисичанська та Сєвєродонецька. Та люди мають бачити невдалий приклад відновлення Рубіжного” – пише Гайдай.

На вулицях міста ще з весни лежить сміття, мало не в кожному кварталі утворилися стихійні звалища. Розбиті обгорілі автівки і досі лишаються там, де їх “наздогнала доля”.

“Тим часом в Рубіжному вперше за три місяці почали упорядковувати стихійні поховання – вилучили рештки 10 жителів міста. Вони вбивали мирних жителів Луганщини, та за цей час навіть не змогли їх перепоховати.” – наголошує голова Луганської ОВА.

Лише тільки в одному Рубіжному залишаються похованими у дворах будинків сотні мешканців. За офіційними даними у місті понад 400 осіб загинули внаслідок російських обстрілів. І це без урахування тих, хто помер через серцевий напад, інсульт чи просто не зміг вчасно отримати медичну допомогу.

Наприклад у Сєвєродонецьку ще навесні облаштували кладовище поблизу Лісової Дачі, яке нараховувало близько 600 могил. Тож коли ситуація навколо Лисичанська загострилася, ідентифікацією та похованням близько 200 загиблих людей займалася Національна поліція.

“Майже усі вони були ідентифіковані і поховані за звичаями гідного прощання. А от окупаційна влада не в змозі зробити і цього” – вважає Сергій Гайдай.

Також варто вказати на те, шо росіяни вичерпують свої як фізичні, так і технічні сили в війні з Україною. Це означає, що ми стаємо сильнішими, бо щоразу отримуємо більше зброї від партнерів.

росія не просто вичерпується, але й не має можливості посилюватися знову. Про це розповів радник керівника Офісу Президента Олексій Арестович в ефірі UKRLIFE.TV.

Він звернув увагу на заяву голови Пентагону Ллойда Остіна. Той казав, що війна в Україні перейшла у вирішальну, критичну фазу. Арестович вважає, що ці слова Остіна означають перелом на війні.

Криза – це момент перелому. Російська армія росла у своїх бойових можливостях на території України. Взяли Лисичанськ і Сєвєродонецьк – вийшли на плато, яке далі почало хилитися. За якийсь час воно зламається і піде вниз,
– сказав Арестович.

Він зауважив, що в росії вичерпались можливості посилювати свою армію.

“Ці візити до Ірану – це ж не від хорошого життя. Спроба хоч якось, хоч десь, хоч щось компенсувати. Натомість наші ЗСУ будуть постійно прибувати в озброєнні, військовій техніці та кількості навчених військ”, – сказав радник глави ОП.

Арестович нагадав, що маразматичні так звані “цілі”, через які росія почала цю війну, включали демілітаризацію України. В результаті все вийшло навпаки.

Радник глави ОП переконаний, що тепер демілітаризуються повністю росіяни, а ми посилимося.

“Це буде унікальна ситуація, коли армія, що обороняється проти воєнної агресії, вийде з конфлікту сильнішою, аніж вона цей конфлікт починала. А з нами відбудеться саме це”, –запевнив Арестович.