Треба розуміти, що сил і засобів у окупантів на Донецькому напрямку не поменшало. Про це сьогодні, в ефірі одного українського телеканалу, повідомив начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

“Немає тут браку ні сил, ні техніки, ні озброєння у ворога на нашому напрямку. Це не тільки Авдіївка, а Донецький напрямок загалом — Мар’їнка, Вугледар. На [інші напрямки] вони перекидають із Криму, частково з Маріуполя, можуть відтягувати, тому що в Маріуполі і по узбережжю дуже багато в них сконцентровано техніки, живої сили. Тому поки що резерви на той напрямок вони беруть звідти”, — сказав він.

На цьому напрямку, за словами Барабаша, окупанти тримають резерви, іноді невеликими якимись групами перекидають на Вугледар, на Мар’їнку, іноді на Бахмут.

“Але не великі сили вони перекидають. Основну частину вони концентрують тут, у районі Донецька, Макіївки”, — уточнив начальник МВА.

Він нагадав, то окупанти впевнені, що основний удар українського контрнаступу припаде на Донецьк.

“Зараз менше інформації в їхніх Telegram-каналах летить з приводу того, що основний удар нашого контрнаступу вони чекають на Донецьк. Зараз менше цієї інформації, але періодично проскакує. Хтось їм це втовкмачив, і вони в це свято вірять. Про це говорить навіть те, що, якщо взяти кілька місяців тому, то на Донецькому напрямку було сконцентровано трохи більше ніж 200 батальйонів у ворога, 205 чи 206, зараз — 192. Тобто різниця не велика. Не так багато сил вони перекинули на інші напрямки. Усе-таки концентрація тут ще досить велика”, — резюмував Віталій Барабаш.

До того ж, варто розуміти, що Сили оборони просуваються на Бахмутському напрямку, а російські загарбники не можуть вийти з Бахмута, де опинились у пастці.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» розповіла заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

«У нас ситуація розвивається доволі динамічно на всіх напрямках. І якщо говорити про Схід, там непогано ми просуваємося по Бахмутському напрямку, це власне те, що найбільше ворогу дошкуляє, і тому вони намагаються відволікти наші зусилля на інших напрямках. Там ми рухаємось по південному флангу. Ми вже й так вийшли на багато пануючих висот, і власне ворог там у пастці, тому що вони із Бахмута вийти не можуть і повноцінно по самому місту просуватись теж не можуть. І там зараз найбільше говорять про бої в Кліщівці, Курдюмівці, Андріївці. Дійсно, там тривають бої. Потрошечки ми там просуваємось і там є у нас успіхи», — наголосила Маляр.

Що стосується Куп’янсько-Лиманського напрямку, вона зазначила, що саме туди ворог намагається відволікати увагу, аби перетягнути підрозділи Сил оборони.

«Була активізація, тижні два тому почалась дуже велика їх активність – обстріли, війська підтягнули. Наші їх дуже потужно зупинили і знищили. Вони відновлюються, здійснюють там зараз перегрупування і не полишають своїх планів туди рухатись», — додала Маляр.

Вона зазначила, що по північному кордону відбувається рух живої сили противника.

«Росіяни перекидають свої війська в резерви тих підрозділів, які вони якраз використовують у наступі на Куп’янському і Лиманському напрямку. Це підтвердження того, що вони акцентують для себе ці напрямки», — зауважила заступниця міністра.

Щодо ситуації на Сході Маляр відзначила, що в районі Авдіївки та Мар’їнки триває наступ ворога, котрий Сили оборони стримують.

 «Ворог фактично Мар’їнку взяти під контроль не може, і це вже майже рік триває, на стільки потужно ми тримаємо оборону. Авдіївку вони хочуть оточити, вони навіть не збираються туди заходити, бо бояться зав’язнути в таких боях, як у Бахмуті, і по суті Авдіївка і Мар’їнка – це один з епіцентрів на Сході», — розповіла вона.

Заступниця міністра зазначила, що якщо для ворога головним напрямком є Схід, то для Сил оборони – Південь.

«У нас основний напрямок для наступу – це Південь. Якщо для ворога Схід і ми там переважно в обороні, окрім Бахмутського напрямку, то на півдні ворог в обороні. Запорізька область, Херсонська під обстрілами. По цих двох областях ворог в обороні. », — зазначила Маляр.

Заступниця міністра пояснила, що це означає лише одне:  ми там здійснюємо наступальні дії.