У російських ЗМІ з посиланням на джерела у Москві повідомили, що Володимир Путін має намір захопити Харків та планує новий наступ. Військово-політичний аналітик з групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко оцінив такий сценарій. Він зауважив, що спостерігає розповсюдження інформації про загрозу окупації Харкова вже «протягом кількох місяців».

«Загроза для Харкова була, є і буде, доки не закінчиться війна. Але загрозу слід оцінювати раціонально та здорово, а не панічно та безрозсудно», — підкреслив експерт.

Він підкреслив, що інформація про наступ на Харків з’явилась у російському інформаційному ресурсі. Коваленко нагадав, що для окупації Авдіївки площею 29 квадратних кілометрів ЗС РФ залучили приблизно 120 тисяч осіб, якщо не враховувати компенсацію поранених. Лише у піковій фазі операції брали участь 80 тисяч окупантів, маючи у резерві ще приблизно 15 тисяч. Компенсація загиблих бійців перевищила 20 тисяч осіб.

Оглядач впевнений, що для наступу на Харків, оточення міста та розв’язання міських боїв Росії необхідно мінімум 500 тисяч бійців. Крім того, вони повинні бути повністю штатно укомплектовані технікою. Резерв має складати щонайменше 100–150 тисяч осіб.

«При формуванні саме такого ударного угруповання можна говорити про наростальну небезпеку для Харкова, але ось у тому й річ, що такої кількості російських окупаційних військ немає навіть на тимчасово окупованих територіях у зоні бойових дій», — заявив Коваленко.

Він додав, що забезпечити таке угруповання у короткі терміни Москва не зможе. Йдеться про тривалий процес, який було б неможливо приховати від України й уникнути «відповідної реакції».

Нещодавно ветеран АТО Євген Дикий розповідав, що Путін не буде чекати на інавгурацію і розпочне найближчим часом мобілізацію ще трьохсот тисяч росіян. Україні треба не прогавити цей момент і теж розв’язати проблеми з особовим складом армії, щоб наступи на Суми, Харків чи Київ не стали реальністю.

Він зазначає, що на цей час у росіян фізично немає сил наступати на Сумщину, адже все боєздатне в них зараз на фронті, і навіть на фронті цього боєздатного росіянам не завжди вистачає. Тому поки що окупантам вдається бомбардувати Сумщину за допомогою керованих авіабомб (КАБ).

«Але, як би це не було прикро, окупанти 100% ще встигнуть віджати у ЗСУ деякі ділянки фронту біля Авдіївки, — каже Дикий. — Проте захоплення населених пунктів на її кшталт неможливе, бо до них ще треба пробитись, на що у росіян немає сил».

Все це пов’язано ще й з тим, що у РФ була серйозна пауза в мобілізації, бо не хотіли розгойдувати ситуацію напередодні переобрання Путіна, зазначає ветеран АТО. Цей майже релігійний ритуал з переобрання «царя-батюшки» мав проходити без зайвих соціальних хвилювань, зазначає він.

«Але тепер, після «присяги імператору», яка у РФ вважається виборами, настав час платити за цю клятву, — акцентує Дикий. — Доведеться отримати повістку і замість виборчої дільниці піти до військомату».

Через критичну ситуацію на фронті Путін не буде чекати інавгурації, а почне мобілізацію дуже швидко, каже ветеран АТО. Хоча в Україні не менш складна ситуація з мобілізаційним ресурсом, зазначає він.

«Якщо наша мобілізація буде в такому ж стані, як зараз, то можемо дочекатись наступ і на Суми, і на Харків, і на Київ десь у серпні, — акцентує Дикий. — Нам треба терміново приймати відповідний закон, щоб було ким зустріти оту нову хвилю окупантів, яких підготують протягом літа».

Зараз у ЗСУ немає людей, щоб скористатися вікном можливостей у квітні, коли Україна могла б перейти в контрнаступ, зауважує військовий. І хоча завдяки неймовірним зусиллям президента Чехії Петра Павла снарядний голод закінчується, але вже очевидно, що літнє вікно можливостей зачиняється, адже мобілізація в Україні зірвана, вважає Дикий.