Маневри Чорноморського флоту РФ у Чорному морі пов’язані з тим, що російські окупанти побоюються ударів з боку українських сил. Таку думку сьогодні, 8 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Владислав Селезньов.

Так він прокоментував повідомлення оперативного командування “Південь”, що російський флот нібито змінив у Чорному морі надводний ракетоносій на підводний, тим самим удвічі зменшивши потенційний залп “Калібрів”. Зараз їх чотири. Усе корабельне угруповання з 10 одиниць маневрує в безпечному для себе районі між південно-східним узбережжям Криму та Новоросійськом. В акваторії Азовського моря зараз чергує тільки один російський військовий фрегат. А в Середземному морі їх сім, до того ж три — з крилатими ракетами на борту, за інформацією Військово-морських Сил Збройних сил України. Таким чином, загальна кількість залпів “Калібрів” становить 24.

“Чорне море нині штормить і штормить досить суттєво. Тому й ті маневри, які здійснюють кораблі Чорноморського флоту РФ, припадають на траверс Феодосії, ближче до Керчі вони тиснуться, бо розуміють, що вихід на бойові позиції, на рубежі ближче до мису Тарханкут — це західний край тимчасово окупованого Криму, для них небезпечно. Тому що українські “Нептуни” і “Гарпуни” перебувають на бойових чергуваннях, і вони досить ефективно здатні виконувати бойові завдання зі знищення ворожих кораблів”, — сказав Селезньов.

Експерт поділився очікуванням і впевненістю, що, коли українська армія вийде до узбережжя Азовського моря, насамперед, будуть переміщені українські позиції і ракетні установки і “Гарпун”, і “Нептун”.

“Тому що відстані, в принципі, дають змогу, зокрема, вести бойову роботу по ворожих кораблях, які перебувають не тільки в акваторії Азовського моря, а й у Керченській протоці. Тому, безумовно, очікування, з одного боку, напружене, тому що всі ми чекаємо реальних дій, є певні складнощі, пов’язані з початком повномасштабного контрнаступу. Про це говорить президент України. І логіка, і раціональність його заяв мені абсолютно зрозуміла. Українська армія тоді перейде в контрнаступ, коли матиме повний комплект сили засобів і відповідних ресурсів, що логічно. А з іншого боку, я розумію, що очікування — це завжди важко. Хоча слід зазначити, нашим воїнам, які нині перебувають на бойових позиціях, на лінії бойового зіткнення багато складніше, ніж тим, хто перебуває в глибокому тилу”, — висловився Владислав Селезньов.

Також відмітимо, що загальний російський наступ, за словами аналітиків, наближається до своєї кульмінації. Про це свідчить в тому числі зниження темпів просування ворога.

Експерти Інституту з вивчення війни звернули увагу на слова голови Ради резервістів ЗСУ Івана Тимочко. Він 8 квітня зауважив, що росіяни ведуть бойові дії уздовж усієї лінії фронту. Водночас він зазначив, що наступальний потенціал ворога продовжує знижуватися.

Також Тимочко додав, що наразі атаки ворога спрямовані на те, щоб відволікати та розпорошувати українське військо в очікуванні контрнаступу. За його словами, на жодній ділянці фронту окупантам не вдається досягнути серйозних успіхів. Крім того, спостерігається певне зниження темпів обстрілів Бахмута та його околиць. Цікаво, що на інших ділянках обстріли взагалі повністю зупинилися.

За словами Тимочка, наступ на Авдіївку “захлинувся”. Крім того, окупанти, хоч і перетворили Мар’їнку на руїни, так і не взяли її під контроль.

Слова Тимочка підтверджує російський воєнкор. В Інституті зауважили, що він повідомив про зниження темпів російського наступу на всій лінії фронту Авдіївка – Донецьк упродовж минулої доби. Також він зазначив, що окупантам важко просунутися у будь-якій точці нашої держави.

Зауважують укладачі звіту, що загальний фокус російського інформаційного простору змістився. Якщо раніше мовилося про російські наступальні можливості, то зараз – про потенціал України у відвоюванні значних територій. Це означає, що окупанти готуються до контрнаступу.

В Інституті звернули увагу на динаміку використання бойової артилерії ворогом. Вона свідчить про те, що окупанти нею намагаються компенсувати погіршення у наступальних можливостях.