У Вашингтоні вже завтра, 10 листопада, відбудеться п’яте засідання українсько-американської Комісії стратегічного партнерства під співголовуванням міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та державного секретаря США Ентоні Блінкена.

Кулеба повідомив, що у результаті цього Москві буде надіслано чітке повідомлення, що Україна не залишиться наодинці з державою-агресором, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Дуже важливо, що завдяки системній роботі ми вийшли на цю важливу подію саме зараз, коли Росія продовжує провокувати та вести себе агресивно щодо України. За цих умов ми надішлемо Москві чіткий меседж: Україна та США єдині. Україна не залишиться сам-на-сам з державою-агресором. Ми маємо потужних союзників і партнерів, які готові виставити РФ великий цінник за спробу розширення агресії. Це найкращий спосіб стримання Росії від ескалації”, – написав Кулеба на своїй сторінці у Facebook у вівторок.

Міністр нагадав, що це буде вже третя повноцінна зустріч глав зовнішньополітичних відомств України та США цього року.

“Взагалі динаміка контактів між президентами України та США і їхніми командами у цьому році безпрецедентна. Цього разу спільно з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном ми закріпимо новий рівень стратегічного партнерства з нашим союзником номер один у галузі безпеки – проведемо засідання Комісії стратегічного партнерства Україна-США за участі розширених делегацій обох держав”, – розповів він.

Окрім цього, Кулеба наголосив, що завтрашнє засідання втілює домовленості, досягнуті на зустрічі президентів Володимира Зеленського та Джозефа Байдена. Після неї державні машини у Києві та Вашингтоні запрацювали на повну потужність, щоб втілити їх у життя.