Сума позовів НЕК Укренерго до учасників ринку за борги за тарифами на передачу електроенергії та диспетчеризацію становить близько 1,7 млрд грн. Про це глава правління Укренерго Володимир Кудрицький сказав в інтерв’ю НВ Бізнес.

«Ми судимося з приводу тарифів на передачу і диспетчеризацію з Нікопольським та Запорізьким заводами феросплавів (входять до групи Приват Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова) і низкою великих споживачів. Також є спори з підприємствами групи ДТЕК. Предмети цих спорів різні. Феросплавні заводи оскаржують підвищення тарифів на передачу електроенергії та послуги з диспетчеризації в другій половині 2019 року, які вони відмовилися сплачувати. Нагадаю, що тариф Укренерго в той період збільшився у зв’язку із виконанням наших функцій на ринку електроенергії, яких раніше в тарифі не було, а також через ПСО. Верховний суд нещодавно направив одну з цих справ (стосовно тарифів на передачу) на повторний розгляд в першій інстанції, не задовольнивши клопотання споживачів щодо відміни цього тарифу. У другій справі (щодо тарифів на диспетчеризацію), ми нещодавно отримали рішення на користь Укренерго в апеляції», — розповів Кудрицький.

Він зазначив, що з підприємствами групи ДТЕК олігарха Ріната Ахметова Укренерго судиться за тієї причини, що вони не платять тариф на передачу при експорті електроенергії, посилаючись на європейське законодавство, яке не передбачає таких платежів.

«Наше законодавство такі платежі в явній формі передбачає, і наш розрахунок тарифу базується на тому, що такі платежі будуть сплачені. На жаль для нас, в цій справі нещодавно Верховний Суд ухвалив рішення не на користь Укренерго», — сказав голова Укренерго.

Кудрицький стверджує, що через суди з феросплавними заводами Укренерго недоотримало за послуги передачі і диспетчеризації 470 млн грн.

«Щодо судів з приводу сплати за передачу при експорті електроенергії, загальна сума спорів складає 971 млн грн, з них за позовом на 426 млн грн Верховний суд прийняв рішення не на нашу користь. При цьому сума позовів Укренерго до учасників ринку за борги по тарифам на передачу та диспетчеризацію складає близько 1,7 млрд грн. Загальна ж сума всіх пред’явлених Укренерго вимог до учасників ринку складає 3,8 млрд грн, з яких вже стягнуто більше 400 млн грн», — додав він.

Також Кудрицький додав, що  у випадку з судами з феросплавними заводами групи Приват, і у випадку з ДТЕК Ахметова в судах першої та апеляційної інстанцій Укренерго «спостерігало практично повальний виграш опонентів».

«Хоча у випадку з феросплавним заводом Верховний суд прийняв дещо інше рішення. Ми впевнені, що і у випадку з тарифом на передачу при експортних операціях суд також почує наші аргументи», — сказав голова Укренерго.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.