Колишній соратник Петра Порошенка і екс-нардеп Давид Жванія заявив, що екс-президент в 2014-2016 роках таємно продавав боєприпаси в Сирію. А щоб приховати сліди злочину, за словами колишнього депутата, Порошенко в 2017 розпорядився влаштувати пожежу на військовому складі в Калинівці.

Про це Жванія повідомив в своєму відеоблозі, опублікованому в YouTube.

За словами екс-нардепа, який раніше входив до близького оточення Петра Порошенка, докази викладених ним подій він приведе в заяві, яку він готує для подання в ДБР.

“Я готую заяву про продаж Порошенком в Сирію боєприпасів. В тому числі заборонених 400 кілограмових фосфорних бомб. Продаж йшов на протязі 2014-2016 років. Покупцем була одна з угруповань, що протистоять президенту Башару Асаду … Зазначу, що Порошенко продавав зброю в той час, коли наша армія на Донбасі відчувала брак озброєнь. Коли Україна просила у союзників надати нам будь-яку зброю “, – заявив Жванія.

За його словами, ці дії Порошенко і стали причиною пожежі на військовому складі в Калинівці, і саме екс-президент розпорядився його влаштувати.

“Щоб приховати сліди свого злочину, Порошенко дав розпорядження влаштувати пожежу на військовому складі в Калинівці в 2017 році. Тоді люди Порошенка розповідали нам, що в підриві складу винні якісь російські терористи. Перед самим вибухом у Вінницькій області навіть організували антитерористичні навчання – це теж була частина спецоперації по відволіканню уваги. Але, як ми знаємо, в результаті ніяких терористів так і не знайшли. тому що їх не було. А була жадібність однієї людини, яка просто не могла пройти повз можливості набити кишені “, – сказав Давид Жванія .

Нагадаємо, це лише одне з понад 10 відеозвернень Жванії, в яких він викриває колишнього президента Петра Порошенка і його соратників. Раніше екс-депутат заявляв, що Порошенко і Турчинов організовували викрадення активістів на Майдані.