Останнім часом побільшало експертів, які намагаються тішити українців прогнозами щодо просування ЗСУ на фронті та термінів закінчення війни. Проте не усі вони правдиві та навіть можуть шкодити українським захисникам. Натомість довіряти можна лише офіційним джерелам, серед яких головне управління розвідки. Очільник відомства Кирило Буданов вже не раз озвучував прогнози, які збувалися. Зокрема щодо майбутніх контрнаступальних дій ЗСУ та ситуації на території РФ. 

Нещодавно видання The Wall Street Journal опублікувало інформацію про те, що росіяни послабили наступ на Бахмут. Аналітики з Atlantic Council кажуть, що наступний контрнаступ ЗСУ може бути на Бердянськ чи Мелітополь. Своєю чергою ГУР МО попереджає про те, що Росія розмістила ядерну зброю в Криму та Білорусі. 

Окрім цього, ексгенерал НАТО Ганс-Лотар Домрезе вважає, що Україна та Росія укладуть перемир’я влітку цього року.  

Проте радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю українському виданню вкотре наголосив, що довіряти прогнозам генералів у відставці не варто.  
 
“Дуже коротко: не читайте прогнози відставних генералів. Вони не воювали в такому обсязі, в якому сьогодні Україна воює. Вони взагалі не розуміють природу цієї війни. Вони не розуміють, що відбувається з тактичної й стратегічної точки зору. Вони просто теоретики, які говорять свою думку. Таке собі фентезі”, – акцентує радник ОП. 

Подоляк зауважує, що довіряти потрібно лише трьом джерелам: 

Президент України Володимир Зеленський 

“Це ставка Верховного Головнокомандувача, який абсолютно у матеріалі”, – каже Подоляк. Глава держави розуміє і наші спроможності, і спроможності Росії – з точки зору психології ведення війни й таке інше. 

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний 

“Він чітко розуміє тип війни, які операції і як відбуваються, які ресурси потрібні під ці операції, що є на тому боці”, – відзначає радник. Як каже Сунь Цзи, він дуже добре знає і противника, і наші можливості, відтак обирає той час для тієї чи іншої операції, який дозволить провести її максимально ефективно й ефектно. 

ГУР МО України 

“Кирило Буданов сьогодні набагато краще знає, ніж навіть на початку війни, що відбувається в Росії”, – стверджує Подоляк. І коли ми говоримо, додає він, що якусь ядерну зброю кудись перемістили – ми просто фіксуємо в публічному просторі, що все бачимо, все розуміємо та до всього готові. 

Сьогодні наше ГУР МО на 10 голів вище, ніж розвідка Росії чи будь-якої іншої країни, 
– наголосив Подоляк. 

Ми розуміємо, продовжив він, що відбувається в Росії, на Бахмутському напрямку, на Кремінному напрямку, на напрямку Енергодар – Мелітополь і таке інше. 

“Ще раз підкреслюю: Зеленський, Залужний та Буданов – це ключові фігури, які точно розуміють, що відбувається, і можуть дати на 95,8% правдивий прогноз. І саме так, як вони говорять, буде розвиватися війна”, – підсумував Подоляк. 

Начальник української розвідки неодноразово робив неочікувані прогнози щодо подій війни в Україні. Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов зауважив, що передбачення Буданова “не висмоктані з пальця”. 

За його словами, оптимістичні прогнози Буданова на 2023 рік базуються на розвідданих та аналізі ситуації на полі бою та у світі. “Слова Буданова про позитивні зрушення на фронті – це інформація, яка підтверджується життям і практикою”, – сказав Юсов. 

Тож незабаром українців можуть чекати нові втішні прогнози щодо просування військ на фронті та пришвидшення поразки країни-агресорки Росії.